İşten çıkarılan Erzurum Şeker Fabrikası işçileri: AK Parti bize söz vermişti

İşten çıkarılan Erzurum Şeker Fabrikası işçileri isyan etti: “AK Parti bize söz vermişti, ama işten çıkarıldık.”

Yakın dönemde özelleştirilen Erzurum Şeker Fabrikası’nda ‘işten çıkarma olmayacak’ güvencesi verilen işçilerin, işine son verildi.

10 Mayıs 2018 tarihinde, kamuoyundaki tüm tartışmalara rağmen satılan şeker fabrikalarından olan Şeker Fabrikası’nı 287 milyon lira ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ almıştı.


Fabrika satışında hükümet tarafından ‘işten çıkarmama’ sözü verilen Şeker Fabrikası çalışanlarının, fabrikanın yeni sahibi tarafından işten çıkarıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan işten çıkarılan işçiler şöyle konuştu:

“AK Parti hükümeti bizi bu hale koydu. Hükümet yetkilileri şimdi nerede? Oy toplamaya geldikleri zaman sizi mağdur etmeyeceğiz demişlerdi. ancak Pazartesi’den itibaren işimize son verildi” ifadelerini kullandı.

2018 Seçimleri Erzurum oy oranları neydi?

2018 Seçim Sonuçları: Erzurum oy oranları
2018 Seçim Sonuçları: Erzurum oy oranları

2018 Cumhurbaşkanı seçim sonuçlarına göre; Erzuzum ilinde AK Parti’nin adayı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 72,3 gibi rekor bir oy ile birinci çıkmıştı.


Aynı şekilde 27. Dönem Milletvekili seçim sonuçlarına göre; Cumhur İttifakı yüzde 73,3 oy alırken AK Parti yüzde 54,8 oy oranıyla birinci çıkmıştı.

Şeker fabrikaları neden satılıyor? 


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.