Türkiye’de eğitimin geldiği nokta: İzmir Marşı okuyan öğrencilere dayak

İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından İstanbul Erkek Lisesi’nde müdür yardımcısı, İzmir Marşı’nı söylemek isteyen öğrencilere tokat attı.

Türkiye eğitimin geldiği nokta istanbul erkek lisesi izmir marşı okuyan öğrencilere dayak

Seminer nedeniyle bir süredir izinli olan okul müdürü, velilere gönderdiği mesajda olayı doğrulayarak ilgili kişi hakkında idari soruşturma açılacağını duyurdu.

İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından olan İstanbul Erkek Lisesi’nde yaşanan olay, sosyal medyanın gündeminde tartışılıyor.


İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından İstanbul Erkek Lisesi’nde müdür yardımcısı, İzmir Marşı’nı söylemek isteyen öğrencilere tokat attı. Seminer nedeniyle bir süredir izinli olan okul müdürü ise velilere gönderdiği mesajda olayı doğrulayarak ilgili kişi hakkında idari soruşturma açılacağını duyurdu.

CHP eski Bursa milletvekili Ceyhun İrgil ve gazeteci Melis Alphan‘ın sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlara göre; okulun müdür yardımcısı, İzmir Marşı söyleyen öğrencilerden bazılarına tokat attı.

İrgil paylaşımında, “İzmir Marşı söyledi diye okul idarecisi tarafından öğrencilerin dövülmesi ne demek? Bu çağda İstanbul Erkek Lisesi gibi bir okulda öfke kontrolü yapamayan bu şiddet eğilimli insanları nasıl müdür yapıyorsunuz?” dedi. CHP’li Ceyhun İrgil, paylaşımında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘u da etiketledi.


Melis Alphan da paylaştı

Gazeteci Melis Alphan da paylaşımında “İstanbul Erkek Lisesi’nde Cumhuriyetin 95. yıl kutlamalarında İzmir Marşı’nın programdan çıkarılması üzerine yine de marşı söylemeye çalışan iki çocuğa okul müdür yardımcısının TOKAT attığı bilgisi doğru mudur?” diyerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bu durumu sordu.


Gazeteci Melis Alphan paylaştığı WhatsApp mesajına ait bir ekran görüntüsünü de paylaşımına ekledi.

Melis Alphan’ın paylaşımı:

Okul Müdürü olayı doğruladı


İstanbul Erkek Lisesi Okul Müdürü, velilere gece bir mesaj göndererek olayı doğruladı ve ilgili yöneticiye idari soruşturma açılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi’ni açıkladı