Türkiye’de eğitimin geldiği nokta: İzmir Marşı okuyan öğrencilere dayak

İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından İstanbul Erkek Lisesi’nde müdür yardımcısı, İzmir Marşı’nı söylemek isteyen öğrencilere tokat attı.

Türkiye eğitimin geldiği nokta istanbul erkek lisesi izmir marşı okuyan öğrencilere dayak

Seminer nedeniyle bir süredir izinli olan okul müdürü, velilere gönderdiği mesajda olayı doğrulayarak ilgili kişi hakkında idari soruşturma açılacağını duyurdu.

İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından olan İstanbul Erkek Lisesi’nde yaşanan olay, sosyal medyanın gündeminde tartışılıyor.


İstanbul’un tanınmış ve eski eğitim kurumlarından İstanbul Erkek Lisesi’nde müdür yardımcısı, İzmir Marşı’nı söylemek isteyen öğrencilere tokat attı. Seminer nedeniyle bir süredir izinli olan okul müdürü ise velilere gönderdiği mesajda olayı doğrulayarak ilgili kişi hakkında idari soruşturma açılacağını duyurdu.

CHP eski Bursa milletvekili Ceyhun İrgil ve gazeteci Melis Alphan‘ın sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlara göre; okulun müdür yardımcısı, İzmir Marşı söyleyen öğrencilerden bazılarına tokat attı.

İrgil paylaşımında, “İzmir Marşı söyledi diye okul idarecisi tarafından öğrencilerin dövülmesi ne demek? Bu çağda İstanbul Erkek Lisesi gibi bir okulda öfke kontrolü yapamayan bu şiddet eğilimli insanları nasıl müdür yapıyorsunuz?” dedi. CHP’li Ceyhun İrgil, paylaşımında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘u da etiketledi.


Melis Alphan da paylaştı

Gazeteci Melis Alphan da paylaşımında “İstanbul Erkek Lisesi’nde Cumhuriyetin 95. yıl kutlamalarında İzmir Marşı’nın programdan çıkarılması üzerine yine de marşı söylemeye çalışan iki çocuğa okul müdür yardımcısının TOKAT attığı bilgisi doğru mudur?” diyerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bu durumu sordu.

Gazeteci Melis Alphan paylaştığı WhatsApp mesajına ait bir ekran görüntüsünü de paylaşımına ekledi.

Melis Alphan’ın paylaşımı:

Okul Müdürü olayı doğruladı


İstanbul Erkek Lisesi Okul Müdürü, velilere gece bir mesaj göndererek olayı doğruladı ve ilgili yöneticiye idari soruşturma açılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitimde 2023 Vizyon Belgesi’ni açıkladı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.