24 Haziran’dan önce Akşener’e tepki gösteren işçiden ekonomik kriz isyanı

İYİ Parti lideri Meral Akşener’e 24 Haziran seçimlerinden önce bir miting sırasında “Ekonomik sorundan önce terör sorununu konuşun” diyen kişi, bugün ağlayarak video çekti; “Evime ekmek götüremiyorum” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz yıl şehit yakını olduğunu söyleyen servis şoförü Salih Ünsal’ın “Ekonomiden önce terörü konuşun” tepkisiyle karşılaşmıştı. Ünsal, yeni çektiği bir videoda ekonomik durumu eleştirerek “Evime ekmek götüremiyorum” diyerek isyan etti.


“Evime ekmek götüremedikten sonra bu gemi batsın”

Ekonomiyi eleştiren Ünsal şu şekilde konuştu:

“Yeter ya! Yazık günah! Şurada çalışan işçilere yazık günah! Her biri evine ekmek götürüyor. ‘Aynı gemideyiz’ diyorsunuz ama ben evime ekmek götüremedikten sonra bu gemi batsın. Yeri geldiği zaman ‘Koşun’ diyorsunuz koşuyoruz, ‘Ekonomik kriz var’ diyorsunuz koşuyoruz. Yazık günah! Ben burada hükümete sitem etmiyorum, adil bir sistem istiyorum. Siz gününde maaş alıyorsanız, ben de emeğimin karşılığını alayım. Alim ki evime çocuğuma kızıma ekmek götüreyim”

24 Haziran dan önce Akşener tepki gösteren işçiden ekonomik kriz isyanı

NE OLMUŞTU?

Akşener, geçen yıl 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki mitingin yapmıştı. Şehit yakını olduğunu söyleyen servis şoförü Hakan Ünsal şu şekilde tepkisini göstermişti:


“Bir şehit yakını olarak, bu bayrak uğruna şehit verdik. Bu ülkenin sorunu, ekonomik sorundan önce terör sorunu. Keşke Saray’dan önce terör sorununu nasıl çözeceğinizi anlatsaydın”

TTK iş başvurusu için 2 bin kişi geceden kuyruğa girdi