Tanzim satış çadırı: Sebze başı kilo kotası konacak!

Sebze ve meyve satışı yapılacak olan tanzim satış çadırları kuruluyor. Sebze başı kilo kotası olacak. İlk çadır Ankara’da kuruldu.

Tanzim satış çadırı: Sebze başı kilo kotası konacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi “Halk Sebze: Üreticiden Tüketiciye” afişiyle sebze ve meyve satışı yapacağı tanzim satış çadırlarını kurmaya başladı. Satışlar pazartesi gününden itibaren 7 gün boyunca vatandaşa hizmet verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Pazardaki fiyatlar için gerekirse ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satış yapabiliriz” açıklamasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri harekete geçerek 30 bölgede tanzim satış çadırlarını kurmaya başladı.


Sebze başı kilo kotası

İlk olarak Ankara’da Sihhiye’de bulunan Abdi İpekçi Parkı girişine kurulan iki çadırda yalnızca sebze satışı yapılacak. “Halk Sebze Üreticiden Tüketiciye”, “Enflasyonla Topyekün Mücadele” logoları çadırlara asıldı. Çadırlarda kredi kartı ile satış mümkün olurken, sebze başı kilo kotası konulacak.

Ankara’daki tanzim satış bölgelerine ürünler; Antalya, Kütahya, İzmir, Mersin ve Ankara’daki Tarım Kredi Kooperatifleri’nden tedarik edilecek. Ankara’da ilk önce 15 satış çadırı ve mobil olarak açılacak ve bu sayı 30’a yükseltilecek. İlk etapta, Sıhhiye, Kızılay Meydanı, Kurtuluş, Ulus metro çıkışı, Mamak İtfaiye Meydanı’nda tanzim satış noktaları olacak.

Tanzim satış çadırları ankara istanbul izmir Sebze başı kilo kotası konacak!

Sosyal medyada yorumlar

Ekşi Sözlük:

• ikinci dünya savaşı sırasında kotayla yani diğer bir deyişle karneyle ekmek satışını acımasızca eleştirenler şimdi nerdeyse aynı usülle sebze meyve satacak. (paradoksa)


• “sebze başı kilo kotası konulacak”. hayaldi gerçek oldu, resmen karneyle satış geldi. akp dönemi efsane olmaya devam ediyor. (bomonti turrret kokusu)

• bu rezil durumu birde müjdeymiş gibi halka duyurmaları çok enteresan. tanım: çöken ekonomide millet açlıktan otoyolları kemirmesin diye, karneyle sadaka dağıtılması. (evilborn)


• karneyle ekmek alınan dönemi her gün bir kepazelik gibi anlatan atv değil miydi? kınadığını yaşamadan ölmemek işte bu. (uzunincebiryoldainceliklibirhayta)

• ne yaptığın değil nasıl yutturduğun önemli. 6 aylık maaşıyla – ki iki ayı vergidir- telefon alan zırtapozlar bunu hizmet olarak görecektir. iki kilo domates için girdikleri kuyruklardan selfi atarlar artık. çünkü o telefonun sağladığı zenginlik bunu gerektirir. (testyfesty)


• tek kisinin bütün mali satin alip halka istedigi fiyattan satmasini engellemek icindir. yani amac, yeni araci yaratmamaktir. (thy pilot)

Kredi kartı borcunu ödemeyenlere Yargıtay’dan ihtiyati haciz kararı