Albay Önder İrevül: Herkes haddini hududunu bilecek!

18 Mart Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde yapılan duada Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı anılmadığı için tepki göstererek salonu terk eden Albay Önder İrevül’den açıklama: Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek!

Albay Önder İrevül: Herkes haddini hududunu bilecek!

Albay Önder İrevül, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

“Başta Ebedi Başkomutanım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahmete kavuşmuş kahraman gazilerimizi 33 yıldır aynı üniformayı giymenin onuruyla saygı ve minnetle anıyorum.


Eğer benim bulunduğum mekanda Atatürk’ün adını anmaktan imtina edersen, hele hele Çanakkale Zaferi yıl dönümünde ve şehitleri anarken, yanına gelir gözüne baka baka sorarım :

Sen Atatürk diye bir adamı duydun mu?

Herkes hakkını hukukun, haddini hududunu bilecek.”

albay önder irevül facebook paylaşımı

Albay Önder İrevül sosyal medya hesabından daha önce paylaştığı bir gönderiyi de tekrar yayınladı.  İrevül, paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Askere düşmanlık düşmana askerliktir” sözlerini hatırlattı.


askere düşmanlık düşmana askerlik

NE OLMUŞTU?

İstanbul Avcılar’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi anma töreninde, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, yapılan duada Atatürk’ün adı anılmadığı için salonu terk etti. Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ise “Kuran’dan mı rahatsız oldular bilmiyorum” açıklaması yaptı.

Çanakkale Zaferi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği anma programında gerginlik yaşandı.


“Hocam Sen hiç Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu?”

Şehitler adına okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adının hiç anılmaması üzerine, Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül’ün, duayı yapan öğretmenin yanına gidip; “Sen hiç Mustafa Kemal Atatürk diye bir adam duydun mu? Ona neden Fatiha okumadın?” diyerek salonu terk etti.

Milli Eğitim Müdürü’nden ilginç açıklama

Albay İrevül’ün salonu terl etmesi üzerine Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ile birlikte muharip gaziler de etkinlikten ayrıldı.


Konu hakkında açıklamada bulunan Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, programın tamamında Atatürk’ün anıldığını belirterek; “Sadece dua sırasında adı geçmedi. Okunan Kuran’dan ve duadan mı rahatsız oldular bilmiyorum. Burası demokratik bir ülke. Programı terk edebilirler” yorumunu yaptı.

Denizli Acıpayam deprem fırtınası: 100 sarsıntı gerçekleşti