Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’dan açıklamalar

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Seçimi kazandık’ diyen Binali Yıldırım’a: Bu da manipülasyonun bir ayağı, sorumluluğa davet ediyorum, ayıplıyorum.

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'dan açıklamalar

Binali Yıldırım: İstanbul’da kazandık

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım oylar kazanırken “İstanbul’da seçimi kazandık” iddiasında bulundu. Yıldırım, “Bu süreçte İstanbul halkının bize verdiği yetki için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu: Manipülasyonun ayağı, ayıplıyorum!

Millet İttifakı’nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu oylar sayılırken üç açıklama yaparak, seçim manipülasyonlarına dikkat çekti.


İmamoğlu, son açıklamasında (23.20) ellerindeki verilere göre oylarının yüzde 50.51 olduğunu açıkladı. İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın oyunu ise 46.5 olarak duyurdu.


Ekrem İmamoğlu, ‘Seçimi kazandık’ diyen Binali Yıldırım’a, “Bu da manipülasyonun bir ayağı, sorumluluğa davet ediyorum, ayıplıyorum.” dedi.

İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki fark 5 bin oya indi!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.