Kılıçdaroğlu: İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda.

Kılıçdaroğlu: İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda
Kılıçdaroğlu: İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Islak imzalı tutanaklara bakıyoruz. Buradan İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum; 48 saat hiç kimse uyumayacak” açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

İlk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıya kaldık. Kampanyalar mı dersiniz, başka şeyler mi dersiniz. Ama halk demokrasidan yana tavrını koydu. Halk demokrasiyi seçti. Türkiye’de demokrasinin gelişmesi bölge için de önemli.


Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Islak imzalı tutanaklara bakıyoruz. Buradan İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum;

48 saat hiç kimse uyumayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. İstanbul’a da bahar gelecek. Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Bütün baskılara rağmen bir başarı elde ediyoruz.

Bunu asla bir zafer olarak telaffuz etmiyoruz. Bu bir başarı. Demokratik açıdan da insani açıdan da yapılan seçimden elde edilen başarı dünya açısından da memnuniyetle karşılanacaktır, demokrasi gelişiyor diye.


Ankara’yı kazandık. Adana’yı, Antalya’yı, Mersin’i, Kırşehir’i, Ardahan’ı, Artvin’i, Bolu’yu Bilecik’i kazandık. Seçimin sıcaklığı geçtikten sonra Türkiye tekrar yanıcı günlerine ekonomiye dönecektir.

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’dan açıklamalar


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.