Kılıçdaroğlu: İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda.

Kılıçdaroğlu: İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda
Kılıçdaroğlu: İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Islak imzalı tutanaklara bakıyoruz. Buradan İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum; 48 saat hiç kimse uyumayacak” açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

İlk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıya kaldık. Kampanyalar mı dersiniz, başka şeyler mi dersiniz. Ama halk demokrasidan yana tavrını koydu. Halk demokrasiyi seçti. Türkiye’de demokrasinin gelişmesi bölge için de önemli.


Bizim elimizdeki verilere göre İstanbul’da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda. Islak imzalı tutanaklara bakıyoruz. Buradan İstanbul’daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum;

48 saat hiç kimse uyumayacak. Sandıklar terk edilmeyecek. İstanbul’a da bahar gelecek. Tıpkı Ankara’ya baharın geldiği gibi. Bütün baskılara rağmen bir başarı elde ediyoruz.

Bunu asla bir zafer olarak telaffuz etmiyoruz. Bu bir başarı. Demokratik açıdan da insani açıdan da yapılan seçimden elde edilen başarı dünya açısından da memnuniyetle karşılanacaktır, demokrasi gelişiyor diye.


Ankara’yı kazandık. Adana’yı, Antalya’yı, Mersin’i, Kırşehir’i, Ardahan’ı, Artvin’i, Bolu’yu Bilecik’i kazandık. Seçimin sıcaklığı geçtikten sonra Türkiye tekrar yanıcı günlerine ekonomiye dönecektir.

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’dan açıklamalar