Ekrem İmamoğlu’ndan Devlet Bahçeli ve Hulusi Akar’a tepki

Kılıçdaroğlu’na linç girişimi ile ilgili konuşan Ekrem İmamoğlu, “Çok talihsiz açıklamalar var. “Mesajınızı verdiniz gibi cümleler duyduk. Çok acı! Neyin mesajı? Ya da ‘yüzde 93’e yakın oy almadığınız bir yere neden gittiniz’ ne demek ya?” dedi.

Ekrem İmamoğlu şunları kaydetti:

— Saldırıyı planlayanları yapanları kınıyorum. Bu saldırı Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet anlayışına, milletine demokrasiye olan inancına yapılmış bir saldırıdır.


— Saldırıyı yapanlarla ilgili gerekli tüm işlemlerin yapılmasını istiyoruz. Bu işin arka planında ne varsa bir an önce ortaya çıkartılıp ilgili kurumların görevlilerin tedbirli davranması gerektiğini belirtmek istiyorum.

Ekrem İmamoğlu Devlet Bahçeli ve Hulusi Akar tepki

“Talihsiz açıklamalar var”

— Devlet adamlığı çok önemli. Talihsiz açıklamalar var. Kamuoyu önünde bulunan insanlar hepimiz çok dikkatli konuşmalıyız. Mesajlarımızı çok hassas vermeliyiz. Kişisel çıkarlarımız ya da kişisel oy hesaplarımız üzerinden verilen mesajlar milletimizin geleceğini tehdit eden ve insanları huzursuz eden boyutlara ulaşabiliyor.

“Mesajınızı verdiniz gibi cümleler duyduk. Çok acı! Neyin mesajı?”


— İnsanları kışkırttığı gibi bu tür kötü eylem planlaması içinde olan insanların planlarını kolaylaştırabiliyor. Bunun sanası banası ya da bir başkasına göresi yok. ‘Mesajınızı verdiniz’ gibi cümleler duyduk. çok acı neyin mesajı? Ya da ‘yüzde 93’e yakın oy almadığınız bir yere neden gittiniz’ ne demek ya? Bu ülkenin her karışı bizim her köyüne gideriz, mezrasına giderez, yaylasına gideriz, sahiline gideriz.

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ilk ifadesi