Ekrem İmamoğlu: Manipülasyon sürüyor, gece yarısı pankart operasyonu!

Ak Parti sonuçlar netleşmeden İstanbul’daki billboardlara teşekkür mesajlarını yerleştirdi. Ekrem İmamoğlu ise tepki gösterdi!

Yerel seçim yarışının en yoğun yaşandığı il olan İstanbul’da, Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım‘ın teşekkür afişleri seçim sonuçları netleşmeksizin kentin dört bir yanındaki billboardlara yerleştirildi.

Yerel seçim sonrası Türkiye’de gözler, veri akışının gece yarısı itibariyle yaklaşık 3 saat durduğu, Yıldırım’ın daha sandıkların yüzde 25’i açılmışken teşekkür konuşması hazırlığı pozunu paylaştığı, ilerleyen saatlerde ise Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu ile aralarındaki oy farkı kapanırken “Biz kazandık” dediği İstanbul’da.


Saat 06:00 itibariyle veriler İstanbul’da sandıkların yüzde 98.75’inde oyların sayıldığını ve Yıldırım ile İmamoğlu arasında oy farkı, 3 bin 941’e indi. Aynı saatlerde, İstanbul’un farklı noktalarında Yıldırım’ın “Gönül belediyeciliği kazandı, teşekkürler Türkiye” yazılı afişleri yer almaya başladı.


Afişlerin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Millet İttifakı adayı İmamoğlu, “Manipülasyon şimdi de İBB eliyle sürüyor. Gece yarısı pankart operasyonu sadece algı çalışmasıdır. Bu yanlışı şiddetle kınıyor, Binali Yıldırım Bey’e de kendini bu manipülasyona feda etmemesini öneriyorum” ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu: 29 bin 408 oy öndeyiz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.