İstanbul son durum: 15 ilçede geçersiz oylar yeniden sayılacak

İstanbul son durum: İl Seçim Kurulu, 15 ilçede daha geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi. Daha önce karar verilen 14 ilçede 89 bin geçersiz oy sayımı tamamlandı.

İstanbul son durum: 15 ilçede geçersiz oylar yeniden sayılacak

Hangi ilçelerdeki oylar yeniden sayılacak?

İstanbul İl Seçim Kurulu, 15 ilçede daha geçersiz oyların yeniden sayımına karar verdi.

Bu kararın ardından aşağıdaki ilçelerde geçersiz oylar yeniden sayılacak:


 • Küçükçekmece
 • Pendik
 • Bahçelievler
 • Üsküdar
 • Sultangazi
 • Kağıthane
 • Avcılar
 • Sancaktepe
 • Güngören
 • Şişli
 • Arnavutköy
 • Beylikdüzü
 • Beşiktaş
 • Kadıköy
 • Beyoğlu

İstanbul SON DURUM: 4 Nisan Saat 22.00 itibarıyla İstanbul’da 14 ilçede 89 bin 255 geçersiz oyun sayımı tamamlandı. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki oy farkı şu an 19 bin 1 olarak kaydedildi.

îstanbul geçersiz oy sayımı ilçelerde son durum akp chp ak parti
İstanbul son durum

Son durumu CHP’li Özgür Karabat paylaştı:


Ekrem İmamoğlu: Aradaki fark 19 bin

Ekrem İmamoğlu sonuçlara ilişkin yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:

— 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. Aradaki fark 19 bin 552. Yani 20 binin üzerindeki rakamlardan buraya indi. Bu farklar dengeli bir şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımın yaptığı simülasyonlara göre gün sonunda bütün geçersiz oylar sayılsa dahi artı eksi 18-20 bin arasındaki bir farkla bu süreç sona erer.


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise “Her 5 sandıkta AKP lehine en fazla 1 oy çıkıyor, sonucun değişmesi mümkün değil” diye konuştu.

AK Parti: 1641 adet bizim lehimize çıktı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise basın açıklamasında şunları kaydetti:

— Öncelikle maddi hataların düzeltilmesi için çalışmamızı yönlendirdik. İtirazlarımız sonuçlarında bir kısım ilçelerde geçersiz oyların sayımına bazı ilçelerde tamamının sayımına bazı ilçelerde de reddine karar verildi. Süreci devam ettiriyoruz.

— 1 Nisan’dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109. 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adetinin AK Parti lehine olduğu anlaşıldı. Geçersiz oylardan 121 sandıkta 64 oy AK Parti hanesine kaydedildi.


— Tüm sandıklar sayılsa bile Ekrem İmamoğlu kazanacak diyorlar. Bu kadar oy düzeltildi daha düzelteceklerim var. Özgür Özel Bey endişeye kapılabilir.

Sayımda son durum: CHP İstanbul’daki son rakamları paylaştı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.