Kılıçdaroğlu: Saldırı köye dışarıdan gelenlerin tezgahıdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırı sonrası Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi önünde konuştu. Kılıçdaroğlu, saldırının köye dışarıdan gelenlerin tezgahı olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu saldırı sonrası CHP Genel Merkezi’nde konuştu:

— Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacaklar. Hiç kimse unutmasın Kuva-i Milliyecilerin CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

— İstiyorlar ki şehit cenazelerine katılmayayım ama ben katılacağım. Bu şehitler 82 milyonundur. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?


— Uğradığım saldırı beni üzmedi. Biz her zaman hakkı, hukuku savunduk. Beni üzen şey şehide saygısızlıktır. Şehidimizin namazı bile doğru dürüst kılınmadı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Saldırı köye dışarıdan gelenlerin tezgahıdır
Kılıçdaroğlu: Saldırı köye dışarıdan gelenlerin tezgahıdır

— Benim için dar ağaçları kurdular. Size söz veriyorum, bir canım var o da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım. Hiçbir saldırı biri yıldıramaz.


— Bu o köye dışarıdan gelenlerin saldırısıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramayacaklar. Biz asla vazgeçmeyeceğiz, bu ülkeye baharı getireceğiz. Ben bu ülkenin insanına güveniyorum. Biz hep birlikte bu ülkenin kuruluşundaki değerlere sahip çıkacağız.

Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı: Olay yerinden ilk görüntüler