Maltepe’de oyların sayımı sürerken kavga çıktı

SON DAKİKA: İstanbul’un Maltepe ilçesinde oyların sayımı sürerken kavga çıktı. Olay yerinden görüntüler…

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu seçimi önde tamamlandı. Ancak AK Parti’nin itirazı üzerine geçersiz oylar yeniden sayılırken, bazı ilçelerde de tüm oyların sayımı devam ediyor.

Yaklaşık 309 bin seçmenin oy kullandığı, 1089 sandığın bulunduğu Maltepe’de de tüm oyların sayım işlemi devam ediyor. CHP tarafı, AK Parti ile MHP’nin, sayımın yavaşlatılmasını sağlayarak mazbata sürecinin uzatılmasını amaçladığını öne sürüyor.


CHP’nin eski İstanbul milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş’ın aktardığına göre Maltepe İlçe Seçim Kurulu, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan sayımı hızlandırmak için oyları sayan kişi sayısını artırmak istedi. Ancak AK Parti ile MHP’liler, bu gelişme üzerine topluca sayım yapılan alana girerek sayımı durdurdu.


Dokuz8 Haber’in paylaştığı bir videoda, kapının önünde kavga çıktığı görüldü. Yarkadaş’ın bildirdiğine göre ilçede sayılan sandık sayısı 600’e yaklaştı. İmamoğlu’nun halen AK Parti’li Binali Yıldırım’ın 13 bin 935 oy önünde olduğu belirtildi. Sayım işleminin devam etmesi bekleniyor.

Ekrem İmamoğlu: Suriyeli mülteciler vatanlarına geri dönmeli!