CHP, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iptali için YSK’ya başvurdu

CHP, İstanbul’un 39 ilçesindeki seçimlerin; ayrıca 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iptali için YSK’ya başvurdu.

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından CHP, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin iptali için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yaptı.

CHP İstanbul’un tamamında seçimlerim yenilenmesi talepli tam kanunsuzluk başvurusunu YSK’ya yaptı. Başvuru dilekçesinde; sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük tespiti nedeniyle İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında seçimlerin iptali istendi. CHP, ayrıca 24 Haziran seçimlerinin de iptalini istedi.


“Erdoğan’ın mazbatasını da iptal etmek zorundasınız”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iptali muharrem erkek Erdoğan'ın mazbatasını da iptal etmek zorundasınız

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek yaptı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin iptali için YSK’ya başvuran Muharrem Erkek, “Bir şeyler olduysa eğer 24 Haziran’da da oldu. Erdoğan’ın da mazbatasını iptal etmek zorundasınız” açıklamasında bulundu.

Muharrem Erkek özetle şunları söyledi:

— Sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ettiyseniz sayın Erdoğan’ın da mazbatasını iptal etmek zorundasınız. 24 Haziran’da sandık kurullarında görev yapan tüm kişileri de incelemek zorundasınız. Aynı zarf içinden çıkan tüm oyların seçimlerin iptalini de talep ettik. Tam kanunsuzluk başvurusu yaptık. Tam kanunsuzluk başvurusunda süre kesinlikle aranmaz.

İYİ Parti tamam kanunsuzluk iddiasıyla YSK’ya itirazda bulundu


İYİ Parti, 31 Mart İstanbul seçimlerinin ‘tümünün iptal edilmesi’ için tam kanunsuzluk iddiaasıyla YSK’ya itirazda bulundu.

İstanbul’da seçimin tamamı yenilensin başvurusu jet hızıyla reddedildi