Her şey çok güzel olacak sloganı yasaklandı!

İstanbul Kadıköy’de yapılan Soma katliamı eyleminde polis müdürü, valilik kararı ile “Her şey çok güzel olacak” pankartının yasaklandığını söyleyerek pankartın toplatılmasını istedi.

Her şey çok güzel olacak sloganı yasaklandı!

İstanbul’da Soma’da hayatını kaybeden madencileri anmak yapılan eyleme izin vermeyen polis müdürü, “valilik kararıyla ‘her sey çok güzel olacak’ sloganının yasaklandığını” ve pankartın kaldırılmaması halinde yürüyüşe müdahale edeceklerini söyledi.

İstanbul Kadıköy’de Soma faciasını anmak için toplananlar ‘her şey çok güzel olacak’ pankartı nedeniyle engellenmeye çalışıldı.


Pankartın valilik kararıyla yasaklandığını iddia eden polis amiri pankartın kaldırılmaması durumunda yürüyüşe müdahale edileceğini söyledi.

Yürüyüş polisin engellemesi nedeniyle ‘Her şey güzel olacak’ pankartının kaldırılmasıyla devam etti.

“CHP’nin seçime girmesini de yasaklayın”

CHP’li eski vekil Barış Yarkadaş, “her şey çok güzel olacak” sloganının yasaklanmasına tepki gösterdi. Barış Yarkadaş’ın paylaşımı şöyle:

“#SOMA katliamının beşinci yıldönümünü protesto etmek için yürüyen grubun önünü kesen polis, #HerşeyÇokGüzelOlacak yazılı pankartın kapatılmasını istiyor. Polis, göstericilere ‘Bu slogan yasaklandı’ diyor. Bu yasak bence eksik; CHP’nin seçime girmesini de yasaklayın tam olsun!”


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Yüksek seçim Kurulu’nun, iptal ettiği seçim nedeniyle mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun yerine şu an İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili olarak görev yapıyor.

Soma: Siz kömür zannettiniz, yanan bizdik!