Ekrem İmamoğlu intihar eden genci paylaştı: Ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak!

Ekrem İmamoğlu, “Kürt olduğum için dışlandım” diyerek intihar eden gencin fotoğrafını paylaştı. İmamoğlu, “Sana söz; ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak” dedi.

Ekrem İmamoğlu intihar eden genci paylaştı: Ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak!

Sabah saatlerinde, İstanbul Havalimanı’nda İGA’ya bağlı bir güvenlik personeli İbrahim Laik, terminal içerisinde “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık, belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene… Hakkınızı helal edin” paylaşımı yaptıktan sonra yüksekten atlayarak intihar etti.

Ekrem İmamoğlu: Bu ülkenin 82 milyon vatandaşı kardeştir

Yaşanan bu acı olayın ardından CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, intihar eden gencin fotoğrafını paylaşarak “İbrahim kardeşimizin haberi yüreğimizi yaktı. Sana söz; ayrıştıranlar değil birleştirenler kazanacak. Bu ülkenin 82 milyon vatandaşı bir ve kardeştir” dedi.


NE OLMUŞTU?

İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan ve dün işten ayrılan İbrahim Laik, Dış Hatlar terminali üçüncü kattan atlayarak intihar etti. Hastanede hayatını kaybeden Laik, ölmeden önce sosyal medya hesabında, etnik kimliğinden ötürü dışlandığını belirtti. Polisin yaptığı soruşturmada; Laik’in aynı iş yerinde çalıştığı bir kıza aşık olduğu, ikilinin evlenmesine ailelerin razı olmadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; güvenlik görevlisi olarak çalıştığı İstanbul Havalimanı’nda dün işten ayrılan ve kartını teslim eden İbrahim Laik, bir süre arkadaşlarıyla sohbet etti.


Daha sonra ise havalimanında tek başına dolaşan Laik, gecenin ilerleyen saatlerinde, dış hatlar geliş terminalinin 3’üncü katından kendisini boşluğa bıraktı. Ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan genç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ibrahim laik intihar

“Hep dışlandık”

İntihar etmeden önce sosyal medyada, etnik kimliğinden ötürü sürekli dışlandığını yazan İbrahim Laik’in paylaşımı Twitter’da gündem oldu. Gözyaşları içerisindeki fotoğrafına eklediği paylaşımında “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık, belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türküm diyebilene… Hakkınızı helal edin” diye yazan İbrahim Laik’in ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Reddedilince canına kıymış


Polis ekiplerinin yaptığı çalışmada, Laik’in aynı işyerinde çalıştığı bir kıza aşık olduğu belirtildi. İkilinin evlenmesine ailelerin razı olmadığı öne sürüldü. İbrahim Laik’in intihardan saatler önce kız arkadaşına evlenme teklif ettiği ancak olumsuz sonuç aldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine kimlik kartını teslim ederek işten ayrılan Laik’in bir süredir bunalımda olduğu da iddia edildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

REMRES Araştırma’dan 23 Haziran için son seçim anketi