İstiklal Marşı siyasi içerik taşıyor gerekçesiyle okutulmadı!

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi kep atma töreninde İstiklal Marşı siyasi içerik taşıyor gerekçesi ile programdan kaldırılınca, bazı öğrenciler sert tepki gösterdi.

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin mezuniyet töreninde, “siyasi içerik” taşıdığı ifade edilerek İstiklal Marşı’nın okunmasının yasaklandığı öne sürüldü. Öğrenciler ise, tören sırasında İstiklal Marşı’nın yasaklandığını iddia ederek, bu durumu protesto etti.

Tören sırasında kürsüye gelen bir kişi, “Dün haber aldık arkadaşlarımızla birlikte. İstiklal Marşı okunmayacakmış siyasi içerik olduğu için. Bu cumhuriyet’in üniversitelerin, bu cumhuriyetin İstiklal Marşı yasaklanamaz. Hiç kimsenin buna gücü yetmez. Burada İstiklal Marşı okunacak” dedi. Bu sırada güvenlik görevlileri kürsüdeki kişiye müdahale etti.Salondaki velilerden de İstiklal Marşı’nın yasaklanması protestosuna destek verdi. Protesto görüntüsünü çeken kişi ise, velilerden destek isterken “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye slogan attı. Bu sırada akademisyenlerin ise duruma sessiz kalması dikkat çekti.

Spikerin ‘beni mazur görün’ diye başladığı soruya Erdoğan böyle tepki gösterdi!