Hande Fırat’ın Erdoğan ile görüştüğü telefon müzede sergileniyor

15 Temmuz gecesinde Hande Fırat’ın Erdoğan ile görüştüğü telefon Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde yerini aldı.

Hande Fırat ın Erdoğan ile görüştüğü telefon müzede sergileniyor Hafıza 15 Temmuz Müzesi

15 Temmuz darbe girişimini ve kirli senaryoyu bozan Hande Fırat’ın telefonu, yeni açılan Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde sergilenmeye başlandı.

Tarihe geçen telefon

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Hande Fırat’ın canlı yayında Erdoğan ile gerçekleştirdiği bir iPhone görüntülü konuşma uygulaması olan Facetime bağlantısı ile CNN Türk ekranlarından vatandaşları meydanlara çıkmaya çağıran Erdoğan, darbe girişiminin bastırılmasında kilit rol oynayan o görüşmeyi gerçekleştirdiği telefonu müzede hazırlanan yerine yerleştirdi.


hande fırat erdoğan 15 temmuz telefonuHande Fırat memnun

Hande Fırat’la Hafıza 15 Temmuz Müzesi içerisinde bir süre sohbet eden Erdoğan daha sonra Fırat’tan aldığı telefonu özel olarak hazırlanan bölmeye yerleştirdi.


Daha önce de Fırat, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la konuştuğu telefonu devletin müze için istemesi halinde verebileceğini aksi halde cep telefonunu kızına hatıra olarak bırakacağını açıklamıştı.

Bekir Ağırdır: AKP’nin çekirdek seçmeni yüzde 27’ye düştü!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.