Eski İBB çalışanlarının İmamoğlu’nun yanında oturuş şekilleri tepki çekti

Ekrem İmamoğlu, İBB’de iş akitleri feshedildikten sonra sözcü olarak seçilen 3 kişiyi kabul ederek sorunlarını dinlemişti. Eski çalışanların oturuş şekilleri sosyal medyada tartışma yarattı; “AKP’li başkan olsaydı böyle mi oturacaklardı?”

Eski İBB çalışanlarının İmamoğlu'nun yanında oturuş şekilleri tepki çekti
Eski İBB çalışanlarının İmamoğlu’nun yanında oturuş şekilleri tepki çekti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait şirketlerden işten çıkartılan işçiler belediye önünde oturma eylemi yapmıştı. iSPARK, iSTAÇ, BELTUR, iSTGOVEN’de çalıştıklarını ancak gerekçe belirtilmeden işten çıkartıldıklarını ileri süren işçiler, işe iade edilmelerini istemişti.

Seçime kısa bir süre kala işe alındıkları tespit edilen ve iş akitleri feshedilen İBB çalışanları arasında sözcü seçmelerini isteyen İBB Başkanı İmamoğlu, eylem yapan grubun seçtiği 3 kişiyle görüşmüştü. Sözcüleri makam odasında ağırlayan İmamoğlu, eylemcilerin sorunlarını dinlemişti.


Saraçhane’deki merkez bina önünde eylem yapan eski İBB çalışanlarının seçtiği 3 sözcü ile makam odasında bir araya gelen İmamoğlu, “Burada olan ya da olmayan hiçbir arkadaşımızla bizim kişisel bir sorunumuz yok” açıklamasında bulunmuştu.


Tepki çeken görüntüler

ekrem imamoğlu yanında oturuş akp li başkan olsaydı böyle mi oturacaklardı

İmamoğlu ile eski İBB çalışanlarının seçtiği sözcülerin, makam odasındaki görüntüleri ise dikkat çekti. Görüntülerde, sözcü olarak seçilen eski İBB çalışanlarının oturuşları sosyal medyada tepki yarattı.


İmamoğlu’na karşı vücut dilleriyle ve oturuşlarıyla ciddiyetsiz bulunan çalışanlar çokça eleştirildi. Görüntüler seçim sürecinde bazı çalışanların İmamoğlu’nu başkan olarak tanımayacaklarına yönelik sözleri hatırlattı.

Oturma şekline göre ilginç karakter analizi