Gökhan Özoğuz: Bakan Vizontele’den şakalı örnek verecek kadar duyarsız

Sanatçı Gökhan Özoğuz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li’nin yangın söndürme uçakları ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi: “Bakan, Vizontele’den şakalı örnek verecek kadar duyarsız.”

Uçakların o halde olması kimin ihmalkarlığı?

Athena grubunun solisti, sanatçı Gökhan Özoğuz, Bakan Pakdemirli’nin açıklamalarına Twitter hesabından tepki gösterdi. Gökhan Özoğuz tweetlerinde şu ifadeleri kullandı:

— Trajikomik durum sayın Pakdemirli;
Ne yapalım bırakalım yansın mı Ormanlar?
Uçakların o halde olması kimin ihmalkarlığı?
İstanbul yansa aynı cümleler kurulacak mıydı?


— İşte Bakanların yaklaşımları böyle olunca duyarsızlığa itilebiliyor halkın cüzi bir kısmı. Ne üzücü!

Gökhan Özoğuz: Bakan Vizontele’den şakalı örnek verecek kadar duyarsız

— Hayır onca orman yanmış Vizontele’den şakalı örnek verecek kadar duyarsız bir açıklama olması ne üzücü!


— Ben çok üzülüyorum devlet ricalinde böyle dialoglar olduğunda.
Ülkemin kontrolünü, yönetimini sahipsiz hissettiriyor.

Bakan uçamaz demişti, uçuşa elverişlilik sertifikaları ortaya çıktı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’deki korkunç yangın sırasında kullanılmayan yangın söndürme uçaklarının 3’ünde motorun olmadığını, diğer üçünün de yağ kaçırdığını söylemişti. Daha sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından THK’ya verilen uçuşa elverişlilik sertifikaları ortaya çıktı.

Bakan Pakdemirli’den Vizyontele şakası

Bugün bir kez daha kameraların karşısına geçerek açıklama yapan Bakan Pakdemirli,
“Hükümetimize siyasi saldırı var. 20 tane uçak nerede? Üç tane uçağın motoru yerinde kuşlar yuva yapmış, motor yok. Vizontele filmindeki gibi.” diyerek THK’nin verdiği sertifikaların hiçbirine güvenmediğini belirtti.

“Türk Hava Kurumu siyasetin oyuncağı olmuş, ana muhalefet ile birlikte hareket ediyor”


Pakdemirli, THK uçaklarının kiralama fiyatının 3,5 kat, 1 ton su atma maliyetinin de 7 misli daha pahalı olduğunu ifade ederek, “Ağacın, ormanın pahalısı olmaz, ne gerekiyorsa yapılır ama bugünkü şartlar içinde işimize yaramayan bir filo var. Bunda ısrar etmenin THK açısından iki tane anlamı var, biri maalesef içinde bulunduğu finansal koşullar. Bu finansal koşullardan hükümetimiz sorumlu değil. Bu finansal koşulların sebebi, geçmişteki başkanların yaptığı hatalı uygulamalar. Bu filoyu almak zorunda değiliz, işimize yaramıyor. Orman teşkilatımız uçmak istemiyor. Ayrıca, Türk Hava Kurumu siyasetin oyuncağı olmuştur. Ana muhalefet partisiyle birlikte hareket ediyor.” şeklinde konuştu.

Bekir Pakdemirli: THK’nın sertifikalarına güvenmiyorum


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.