İBB: Erdoğan 4 yıl 7 aylık görev süresinde 302 gün izin yapmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekrem İmamoğlu’na yönelik tatil eleştirilerine yanıt verdi. Yapılan açıklamada; “İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıl 7 aylık görev süresinde toplam 302 gün izin yaptığı tespit edilmiştir” denildi.

İBB: Erdoğan 4 yıl 7 aylık görev süresinde 302 gün izin yapmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Rize’deki toplu açılış töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nu hedef almıştı.

Erdoğan: Beyefendi tatilde

Erdoğan, “CHP’li belediye başkanlarının neredeyse tamamı birkaç ayda gerçek yüzlerini gösterdiler. İstanbul’u sel bastı, beyefendi tatilde. Daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım” demişti.


İmamoğlu: Demek ki hiç çalışmamışsın!

Bunun üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada Erdoğan’a yönelik; “Birisi demiş ki, ‘Ben, hayatımda hiç tatile çıkmadım. Şu olduğunda da çıkmadım, bu olduğunda da çıkmadım.’ Profesyonel hayatta böyle birine şöyle bir söz söylenir; ‘Demek ki hiç çalışmamışsın!’ Sonuçta her insanın makul ve mantıklı tatile ihtiyacı vardır” yanıtını vermişti.

İBB: Erdoğan’ın görev süresinde 302 gün izin yaptığı tespit edildi

Ardından İBB tarafından Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde kullandığı izinler paylaşıldı.

Paylaşımda; “İstanbul Büyükşehir eski Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıl 7 aylık görev süresinde;

– 135 gün izin

– 139 gün görev izni

– 21 gün rapor


– 7 gün mazeret izni olmak üzere toplam 302 gün izin yaptığı tespit edilmiştir” denildi.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a tatil yanıtı: Demek ki hiç çalışmamışsın!