Ayda 200 bin lira kazandığı iddia edilen Ordu belediye başkanı: O kadar almıyorum

Dört ayrı maaş alan Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler, aldığı maaşın 200 bin lira olduğu iddialarına yanıt verdi: “Aldığım para o kadar değil.”

Ayda 200 bin lira kazandığı iddia edilen Ordu belediye başkanı: O kadar almıyorum

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Güler hem belediye başkanı, hem Turkcell ve Çin bankası ICBC’de yönetim kurulu üyesi olarak, hem de emekli milletvekili sıfatıyla dört ayrı maaş alıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Ordu belediye başkanı seçilen ve sonrasında da yönetim kurulu üyesi olduğu şirketlerden istifa etmeyen Güler, bu görevlerde ‘ülkesine katkı sağlamak için’ bulunduğunu savunarak “Her iki kuruma da yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim, cevap bekliyorum” dedi.


200 bin liralık gelir iddiası

Güler’in üyesi olduğu şirketlerden istifa etmemesini eleştiren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Başkan seçilmesinin üzerinden 4 ay geçti. Kamu ile özel sektör arasında tercih yapsın. O yapmıyorsa partisi buna el atsın. Yöneticisi olduğu kuruluşların belediye ile ilgili bir işi olduğunda nasıl tavır alacak” ifadelerini kullanmış ve Güler’in gelirinin ayda 200 bin lira olduğunu iddia etmişti.


Gelirinin ne kadar olduğunu açıklamayan Güler ise “Aldığım para o kadar değil” demekle yetindi.

Çevre Bakanı: Salda Gölü’ne mescit, duş ve soyunma kabinleri yapacağız