AKP’li vekil öne geçmek için CHP’li Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu’nu itti

Yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Özlem Çerçioğlu’na kaptıran AKP milletvekili Mustafa Savaş’ın yaptığı hareket gündeme damga vurdu. Savaş, son Başbakan Binali Yıldırım’ın yanında yürüyebilmek için Özlem Çerçioğlu’nu iterek yerini aldı.

Adnan Menderes Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni’nde skandal… Törene katılan eski Başbakan ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı karşılamaya gelen isimler arasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da yer aldı.

Yerel seçimlerde Çerçioğlu’na karşı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kaybeden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Binali Yıldırım ile yan yana yürüyebilmek için akılalmaz bir hareket yaptı. Savaş’ın, Çerçioğlu’nun yerine geçmek için omuz atması tepkilere neden oldu. Yaşadıkları karşısında neye uğradığını şaşıran Özlem Çerçioğlu sükunetini korudu.


AKP milletvekili savaş binali yıldırım öne geçmek için CHP li Aydın Belediye Başkanı özlem Çerçioğlu nu itti

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal medya kullanıcısı pek çok kişi de, durumu eleştirerek, bu tavrın bir milletvekiline yakışmadığını kaydetti. Bir kullanıcı, “Özlem Başkan, hepsini ittireli yaklaşık 6 ay oldu Büyükşehir Belediye seçimlerinde. Defans yapmış vekil” yorumunda bulundu. Bir başka kullanıcı da, “Şu hareketi AKP’li birine yapsalar, ortalığı yıkarlar. Yazık, ben diyecek başka bir şey bulamıyorum artık. Bu hırs, ego, kibir bitirecek onları” ifadelerini kullandı.

AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 31 Mart yerel seçiminde Özlem Çerçioğlu’na karşı AKP’den aday olmuş ancak seçimi kaybetmişti. Oyların yüzde 53’ünü alan Çerçioğlu, Savaş’a 16 puan fark attı.

Savaş: Çerçioğlu’na omuz attığım iddiaları asılsızdır

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni öncesi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na omuz attığı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Savaş, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Adnan Menderes Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı kapsamında ilimizde gerçekleştirilen bir programda yaşandığı iddia edilen ve gerek sosyal medyada gerekse haberlerde yer bulmaya devam eden bir olayla ilgili açıklama yapma gereği doğmuştur.


Haberlerde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’na omuz attığım gibi yakışıksız ithamlarda bulunulmaktadır.

Bu itham tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir.

Haberde konu olan kamera çekimleri ters açıdan çekilen görüntüler olduğu için, saygıdeğer basın mensuplarının elinde karşı cepheden çekilen videolar var ise, bunların da yayınlanması durumunda olayın haberde anlatılan şekilde olmadığı açıkça görülecektir.

Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza arkadan seslenerek yer vermesi hususunda ricada bulunduğum ve bunun akabinde kendilerinin de hızlı bir şekilde yana doğru çekilerek bana yer verdiği hususu açıkça görülecektir. Basında ve sosyal medyada yer bulan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi de Sayın Özlem Çerçioğlu’dur.

Programda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ile tokalaşmadığım yönünde haberler de paylaşılmakta olup, bu bilgi de tamamen yalandır. Tokalaşma anımıza ait görseller de farklı haber portallarında haber olarak yerini almıştır.


Geride bıraktığımız 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde rakibimizin bir kadın, bir anne, bir eş olduğunu her platformda dile getirmiş, bu nedenle siyaseti hiç bir zaman ve hiç bir ortamda çirkinleştirmeyeceğimizi ifade etmiş olmamıza karşın böyle bir haberle itibarsızlaştırma yoluna gidilmesi tamamen kasıt ve art niyete yönelik bir süreçtir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 15 Temmuz Anması