Suruç ve Nusaybin’de havan saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Mardin Valiliği’nden gelen bilgiye göre Nusaybin’deki havan saldırısında 8 sivil hayatını kaybetti, 35 kişi de yaralandı.

Suruç ve Nusaybin'de havan saldırısı: Ölü ve yaralılar var
Nusaybin

NUSAYBİN’DE ÖLÜ VE YARALILAR VAR

İkinci saldırı haberi de Mardin’in Nusaybin ilçe merkezinden geldi. Nusaybin’de akşam saatlerinde başlayan karşılıklı çatışmalar sırasında Yenituran mahallesi Eski Hamam sokağına patlayıcı madde düştü.

Çarşı merkezinde bulunan mahallede sivil yerleşim yerlerine isabet eden patlayıcı nedeniyle çok sayıda sivil yaralanırken, şu ana kadar 2 kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. Patlamanın meydana geldiği sokakta bir evin balkonu yıkıldı. Panik yaşayan mahalle halkı evlerini terk etti.


SuruçDün de Nusaybin merkezde evlere patlayıcı isabet etmiş ve 3 sivil vatandaş yaşamını yitirmişti.

HASTANEYE SEVK EDİLDİLER

Patlama seslerinin ardından olay yerlerine çok sayıda sağlık görevlileri ve polis ekipleri sevk edildi. Havan mermilerinin düştüğü yerde yaralananlar olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından hastanelere götürüldü.

VALİLİK AÇIKLADI

Mardin Valiliği’nden gelen açıklamada, Nusaybin’deki havan saldırısında 8 sivilin hayatını kaybettiğini, 35 kişinin de yaralandığını duyurdu.

SURUÇ’A DA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ


Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgelerden Şanlıurfa Suruç’taki sivillere yönelik düzenlediği havan mermili saldırıda da 2 kişi hayatını kaybetmişti.

YPG / PKK’dan gazetecilere arka arkaya saldırdı yapıldı