Banka banka kredi faiz oranları: Taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi

Banka banka kredi faiz oranları: Taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi… Merkez Bankası’nın politika faizi indirimleriyle önce kamu bankalarının daha sonra da özel bankaların kredi faiz oranlarında indirime gitmesi, kredilere talebi de artırdı. İşte konut başta olmak üzere kredilerde yıl sonu fırsatları.

Banka banka kredi faiz oranları: Taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi

Konut başta olmak üzere kredilerde yıl sonu fırsatları: İşte banka banka kredi faiz oranları…

Merkez Bankası’nın politika faizi indirimleriyle önce kamu bankaları daha sonra da özel bankalar kredi faiz oranlarında çok önemli son dakika kampanyaları yapmış ve rekor seviyede kredi kullanılmıştı.


Konut alımı için ciddi bir talep birikirken, yüzde 1.10 seviyesi altında faiz sunan özel banka sayısı da çeşitlendi. Aralık ayına doğru gelinmesi ve Efsane Cuma haftasının başlamasıyla birlikte kredi faiz oranları da tekrar gündemin önemli başlıkları arasında yerini almaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ipotekli konut satışları rakamları da vatandaşların düşen faizlere gösterdiği yoğun ilgiyi gözler önüne seriyor. İpotekli konut satışlarının ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 525,1 artarak 50 bin 411’e yükseldiği açıklanmıştı.

İlk defa satılan konutlarda İstanbul 8 bin 988 konutla en yüksek payı (yüzde 17,9) aldı. İstanbul’u 3 bin 683 konut satışıyla Ankara, 2 bin 967 konut satışıyla İzmir takip etti.

Vatandaşlar kendileri açısından en uygun olan ihtiyaç, taşıt, konut kredisi faiz oranlarına ulaşmak için konuyla ilgili günaşırı araştırmalar yapıyor. Peki kredi faiz oranları ne kadar? Hangi banka müşterilerine ne sunuyor?

Ziraat Bankası kredi faiz oranları:

Tüketici kredisi: 1.25
Taşıt kredisi: 1.19
Konut kredisi: 0.99

Halkbank faiz oranları:

İhtiyaç kredisi (Hızlı Kredi): 1.39 – (Özel sektör – kamu çalışanları) 1.25

Taşıt kredisi: 1.19

Konut kredisi: 0.99

Vakıfbank faiz oranları:

İhtiyaç kredisi: 1.25

Konut kredisi: 0.99

Taşıt kredisi: 1.17

İş Bankası faiz oranları:

İhtiyaç kredisi: 1.14

Taşıt kredisi: 1.15

Ev kredisi: 1.1

TEB faiz oranları

İhtiyaç kredisi: 1.18

Taşıt kredisi: 1.1


Konut kredisi: 0.99

QNB Finanbank faiz oranları

İhtiyaç kredisi: 1.03

Konut kredisi: 1.41

Taşıt kredisi: 1.45

Garanti Bankası faiz oranları

İhtiyaç kredisi: 1.54

Konut kredisi: 1.12

Taşıt kredisi: 1.23

Akbank faiz oranları

Direkt kredi: 1.53

İhtiyaç kredisi: 1.49

Taşıt kredisi: 1.13

Konut kredisi: 1.09

Denizbank faiz oranları

İhtiyaç kredisi: 1.59

Tüketici kredisi: 1.59

Mortgage kredisi: 1.99

Taşıt kredisi: 1.51

ING Bank

Konut kredisi: 0.98

Kuveyt Türk

Konut kredisi: 0.98

Türkiye Finans Katılım


Konut kredisi: 0.99

İhtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 45 düştü: Kredi yapılandırma avantajları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.