Dubai Instagram’da en çok paylaşılan 5. şehir oldu

Seyahat sitesi Wego tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Dubai Instagram’da en çok paylaşılan 5’inci kent oldu. En çok etiketlenen şehir 118 milyon paylaşım ile Londra olurken kenti, 101 milyon etiket ile Paris takip etti. 87 milyon paylaşım ile 3’üncü sırada Nice, 83 milyon defa etiketlenen New York da 4’üncü sırada yer aldı. Dubai ise sadece bu yaz 79 milyon kez etiketlendi.

Wego şirketinde yönetici olarak çalışan Mamoun Hmedan, “Dubai, 5’inci sıraya yükselen tek Arap şehri. Uzun süredir tanınan ve popüler olan turizm destinasyonları ile karşılaştırdığınızda, bu büyük bir şey” dedi.

Kumsallardan, mimariye ve birinci sınıf restoranlara kadar sayısız seçenek

Turistler arasında en popüler olan yerlerden biri de Dubai Miracle Garden (Mucize Bahçesi). 72 bin metrekarelik alana sahip Mucize Bahçesi, 50 milyondan fazla açan çiçeği ile dünyanın en büyük çiçek bahçesi konumunda.


Dubai Instagram en çok paylaşılan şehirler

Wings of Mexico ve Burj Khalifa çok popüler

Fotoğraf çekmek için en uygun yerlerin başında merkezdeki Downtown Dubai geliyor. Meksika Kanatları heykeli (Wings of Mexico) ya da Burj Khalifa binası ile burası Instagram’da en çok paylaşılan yerlerden biri. Dünyanın en yüksek binası, 148 katlı Burj Khalifa’da fotoğraf çektirmek oldukça popüler. Hatta bazen burada fotoğraf çektiren ünlü simalarla karşılaşmak mümkün.


Burj Khalifa
Burj Khalifa

Dubai Frame

Zabeel Parkı’nda bulunan Dubai Frame ise dünyanın en büyük çerçevesi olarak biliniyor. 150 metre yüksekliğinde ve 93 metre genişliğindeki bu yapı konumu itibariyle ziyaretçilerine güneyde modern, kuzeyde ise eski Dubai manzarasının tadını çıkarma fırsatı sunuyor.

dubai frame

Sosyal medya, Y kuşağının kararlarını etkiliyor

Gezi muhabiri Sarah Hedley-Hymers, Instagram’ı sosyal bir sermaye ve zamanımızın kartpostalı olarak tanımlıyor. Pek çok insanın, özellikle de Y kuşağının aldığı kararlarda sosyal medyanın büyük etkisi olduğunu dile getiren Sarah, “Sadece teknoloji hakkında bilgili değiller, teknolojiye adeta bağımlılar. İnterneti oksijenleri gibi görüyorlar” şeklinde konuşuyor.


33 yaş altı insanların yüzde 41’i seyahat edecekleri yeri seçerken buranın Instagram’daki popülaritesine öncelik veriyor. Turizm sektörü ise bu durumdan faydalanmayı hedefliyor. Hayata dair fotoğrafların paylaşıldığı Instagram’ın popülaritesini gelecekte de koruması muhtemel görünüyor. (Euronews)

Trendyol.com 9-10-11 Kasım indirimleri: Büyük indirim günleri


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.