Pegasus Hava Yolları’ndan 11 Euro’ya yurt dışı uçak bileti

Pegasus Hava Yolları, 11 Kasım Fırsatı kampanyası ile 11 Euro’ya yani 70 liraya indirimli yurt dışı uçak bileti satıyor.

Pegasus 11 Euro indirimli yurt dışı uçak bileti

Pegasus’un 11 Kasım Fırsatı kampanyasından yararlanmak isteyen misafirler, kampanya kapsamında biletlerini 11-12 Kasım’da flypgs.com internet sitesinden veya Pegasus Mobil uygulaması üzerinden alarak, 15 Ocak – 15 Mart 2020 tarihleri arasında seçili yurt dışı hatlarına 11 Euro + vergileri ödeyerek uçabiliyor.

Toplam 50.000 koltuk için geçerli olacak 11 Kasım Fırsatı Kampanyası ve kampanyanın geçerli olduğu yurt dışı hatlarıyla ilgili detaylı bilgiye https://www.flypgs.com/kampanyali-ucak-biletleri adresi üzerinden ulaşılabilir.


Pegasus Hava Yolları hakkında

1990 yılında havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005’te ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsedi. Türkiye’nin lider düşük maliyetli hava yolu olan Pegasus, hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna olan inancıyla ve uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeliyle misafirlerine uygun fiyatlı ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlıyor.

2018 itibarıyla “Türkiye’nin Dijital Hava Yolu” söylemiyle faaliyet gösteren Pegasus, misafirlerini 35’i yurt içinde, 75’i yurt dışında olmak üzere toplam 42 ülkede 110 noktaya ulaştırıyor; İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriyor.

Pegasus, misafir deneyimini odak alan yaklaşımıyla onların seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak dijital teknolojiler ve benzersiz yenilikler sunuyor.

Pegasus Dalaman – Kiev tarifeli seferleri 2020 yazında başlıyor!

Pegasus Dalaman - Kiev tarifeli seferleri 2020 yazında başlıyor!

Pegasus Havayolları’nın 2020’de açacağı yeni uçuş noktalarından biri de Dalaman’dan gerçekleştirilecek tarifeli Kiev uçuşları olacak. 2020 yaz sezonunda 27 Nisan – 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek uçuşlar haftada 3 gün karşılıklı olarak yapılacak.

Pegasus Havayolları Kiev’deki Julyani Havalimanı’ndan Dalaman’a Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri karşılıklı olarak uçacak. Seferlerde 180 koltuk kapasiteli A320neo’lar kullanılacak.

Kiev’den kalkışı saat 02:55 ve Dalaman’a varışı saat 05:25 şeklinde olacak uçuşlarda bilet fiyatları gidiş dönüş 50 Euro’dan başlayacak.

Deniz Yatırım, THY’yi model portföyünden çıkarırken, yerine Pegasus’u ekledi

Deniz Yatırım, THY’yi model portföyünden çıkarırken, yerine Pegasus’u ekledi. Deniz Yatırım, THY’nin Temmuz-Ağustos dönemindeki yolcu sayısındaki düşüşün altını çizerek, ‘2019 yılı yurtdışı yolcu trafiği açısından kuvvetli bir yıl iken, THY’nin bundan iyi yararlanamamış olması şirketin daha zor geçmesini beklediğimiz 2020 yılındaki performansı konusunda şüphe yaratıyor’ ifadelerine yer verdi.


Deniz Yatırım’ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirmede bulunuldu:

Eklenenler:

Pegasus Havayolları (PGSUS)

Pegasus 3Ç19’da yurtdışı yolcu trafiğini %13 artırırken, birim fiyatlamasını da yolcu trafiği artışına paralel şekilde güçlü tutabildi. Her iki havayolunun da 11 Kasım’a kadar 3Ç19 sonuçlarını açıklamalarını bekliyoruz. THY’nin 3Ç19 VAFÖK’ünde TL bazında geçen yıla kıyasla %11 daralma görmeyi beklerken, Pegasus için %34 artış tahmin ediyoruz.

Çıkarılanlar:

Türk Hava Yoları (THYAO)

2019 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında Türkiye’den yurtdışına uçak yolu ile seyahat eden yolcular geçen yılın aynı dönemine göre %16 artarken, THY’nin 3Ç19’da yurtdışı yolcu sayısını sadece %3 artırmış olduğunu görüyoruz.

İstanbul Havalimanı’nın geçen yılın aynı döneminde Atatürk Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısına kıyasla %9 oranında daha yüksek olduğunu görüyoruz. 2019 yılı yurt dışı yolcu trafiği açısından kuvvetli bir yıl iken, THY’nin bundan iyi yararlanamamış olması şirketin daha zor geçmesini beklediğimiz 2020 yılındaki performansı konusunda şüphe yaratıyor.

Pegasus’dan örnek karar: Kadına ve çocuğa şiddet içeren dizilere reklam verilmeyecek

PEGASUS Hava Yolları, ana konusu kadına ve çocuğa şiddet olan dizi veya programa reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararı aldı.


Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre, “Pegasus Hava Yolları olarak kadına ve çocuğa şiddete ortak olmuyoruz. Ana konusu kadın ve çocuğa şiddet olan, senaryosunda sistematik şekilde kadın ve çocuğa fiziksel ya da ruhsal şiddet içeren hiçbir dizi ve programa reklam vermeme, sponsor olmama ve ürün yerleştirmesinde bulunmama kararı ile Samsung Elektronics’in kadına ve çocuğa şiddete karşı başlattığı hareketi  biz de sonuna kadar destekliyoruz. Reklam veren tüm kurum ve kuruluşları da bu sağduyulu harekete destek vermeye davet ediyoruz” denildi.

Ucuza bilet bulma rehberi: Uygun uçak bileti hangi gün ve saatlerde alınır?