AKP’nin 116 bin liraya kiraladığı araçları CHP 66 bin liraya satın aldı

CHP’li Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, AKP döneminde aylık 116 bin 643 TL ödenen kiralık 22 hizmet aracını, 48 ay vadeyle aylık 66 bin TL bedelle satın aldıklarını açıkladı.

AKP nin 116 bin liraya kiraladığı araçları CHP 66 bin liraya satın aldı akhisar

Manisa’ya bağlı Akhisar Belediyesi Başkanı Besim Dutlulu, kişisel Twitter hesabından karşılaştırmalı bir mesaj paylaştı. Buna göre; AKP döneminde aylık yaklaşık 116 bin lira bedelle kiralanan 22 hizmet aracı, dört yıl vadeyle aylık yaklaşık 66 bin liraya satın alındı.

Dutlulu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


— Akhisar Belediye Başkanı olarak görev yaptığım süre boyunca her zaman tasarruftan ve şeffaflıktan yana olduk. Bu kapsamda daha önceden kiraladığımız araçlara aylık 116.643 TL kira öderken, şu anda aynı araçları belediyemizin bünyesine satın alma fiyatımız aylık 66 bin TL’dir.

48 ayda yaklaşık 2.5 milyon lira tasarruf

Yapılan anlaşmayla 22 adet hizmet aracını KDV dahil 2 milyon 329 bin 372 liraya belediyeye kazandırdığını belirten Dutlulu, “Geçmiş dönemde ödenen aylık 116.643 TL olan kiralık araç gideri, 2020 senesinde aylık 66.018 TL’ye düşürdük” ifadesini kullandı.


Bu hesapla aylık 50 bin 624 lira, yıllık ise 607 bin 490 lira tasarruf ettiklerini aktaran Besim Dutlulu, “Bu kapsamda 48 ay sonucunda 2.429.963 TL tasarruf yapmamızın yanı sıra, Akhisar halkının hizmetine sunulmak üzere belediye envanterimize de 22 adet hizmet aracı kazandırmış olduk. Hayırlı olsun” mesajı paylaştı.

Saray’ın aylık elektrik faturası 850 bin lira; 3,5 kişinin elektriği kesildi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.