“Aldatıldığımı düşünüyordum” dedi 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı!

Kurye kılığına girip eşini ağır şekilde yaralayan Zafer Tatlısert’in “Aldatıldığımı düşünüyordum” demesi haksız tahrik indirimi için yeterli sayıldı. Vurulan kadının iş arkadaşı ile telefonla konuşması kanıt kabul edildi. Bu sayede saldırgan koca 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı.

Aldatıldığımı düşünüyordum dedi 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı!

Konya‘da, kurye kılığında gittiği fabrikada eşi Saliha Gizem Tatlısert‘i ağır bir şekilde yaralayıp iş arkadaşı A.Ü.’ye ateş ettiği için 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Zafer Tatlısert ile ilgili gerekçeli karar açıklandı.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararında, Zafer’in aldatıldığı yönündeki düşüncesi yeterli görülürken, Saliha Gizem’in iş arkadaşı A.Ü. ile telefon konuşması haksız tahrik sayıldı.


“Sadakata aykırı davranış”

Eşler arasındaki sadakat yükümlülüğünün boşanma kararı kesinleşinceye kadar sürdüğü ve sadakata aykırı davranışın haksız eylem sayıldığı vurgulanarak; “Saliha Gizem ve A.Ü. arasındaki telefon görüşmelerinin sanığın, eşinin kendisini aldattığını düşündürecek yoğunlukta olduğu, eylemini haksız tahrik altında gerçekleştirdiği” savunuldu.


Zafer Tatlısert, 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı.

Türk dizilerinde kadına şiddet araştırması: Kemerle dövme eksik olmamış!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.