“Aldatıldığımı düşünüyordum” dedi 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı!

Kurye kılığına girip eşini ağır şekilde yaralayan Zafer Tatlısert’in “Aldatıldığımı düşünüyordum” demesi haksız tahrik indirimi için yeterli sayıldı. Vurulan kadının iş arkadaşı ile telefonla konuşması kanıt kabul edildi. Bu sayede saldırgan koca 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı.

Aldatıldığımı düşünüyordum dedi 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı!

Konya‘da, kurye kılığında gittiği fabrikada eşi Saliha Gizem Tatlısert‘i ağır bir şekilde yaralayıp iş arkadaşı A.Ü.’ye ateş ettiği için 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Zafer Tatlısert ile ilgili gerekçeli karar açıklandı.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararında, Zafer’in aldatıldığı yönündeki düşüncesi yeterli görülürken, Saliha Gizem’in iş arkadaşı A.Ü. ile telefon konuşması haksız tahrik sayıldı.


“Sadakata aykırı davranış”

Eşler arasındaki sadakat yükümlülüğünün boşanma kararı kesinleşinceye kadar sürdüğü ve sadakata aykırı davranışın haksız eylem sayıldığı vurgulanarak; “Saliha Gizem ve A.Ü. arasındaki telefon görüşmelerinin sanığın, eşinin kendisini aldattığını düşündürecek yoğunlukta olduğu, eylemini haksız tahrik altında gerçekleştirdiği” savunuldu.


Zafer Tatlısert, 7 yıl 3 ay daha az ceza aldı.

Türk dizilerinde kadına şiddet araştırması: Kemerle dövme eksik olmamış!