Deprem sonrası metro istasyonunda korkutan anons!

Marmara Denizi’nde 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrasında Söğütlüçeşme Metro İstasyonunda vatandaşlara metro istasyonunu ‘terk edin’ anonsu yapıldı.

Deprem sonrası metroda korkutan anons!

Deprem sonrası metroda korkutan anons!

Kandilli Rasathanesi, İstanbul’da hissedilen depremin Marmara Denizi’nde saat 16.37’de, 4,8 büyüklüğünde 16.1 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı. ADAD ise depremin 4.8 büyüklüğünde ve yerin 7 km derinliğinde gerçekleştiğini duyurdu.


Deprem anı İstanbul’un birçok noktasında çeşitli güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Video: Metroda korkutan anons

Öte yandan deprem sonrasında Söğütlüçeşme metro istasyonunda vatandaşlara metro istasyonunu ‘terk edin’ anonsu yapıldı.

Marmara beşik gibi sallanıyor

Bu depremin ardından saat 15.26’ya kadar Şarköy ile Marmaraereğlisi ve Süleymanpaşa açıklarında, büyüklükleri 1,1 ile 3 arasında değişen 35 deprem daha kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) da saat 16:37’de gerçekleşen depremin büyüklüğü 4.7 olarak açıkladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.8 olarak revize etti.

Marmara Denizi’nde geceden bu yana büyüklüğü 3’ün üzerine çıkmayan pek çok deprem meydana gelmişti. Saat 16.30 itibarıyla son 9 saatte büyüklükleri 1,1 ile 3 arasında değişen 35 deprem kaydedildi.


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından (AFAD) yaptığı derlemeye göre, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında 1,6 büyüklüğündeki ilk deprem, saat 06.28’de meydana geldi.

İstanbul’daki 4.8’lik depremin ardından deprem uzmanlarından ilk yorumlar