Elazığ Sivrice’de deprem sonrası gelen ilk görüntüler

Elazığ Sivrice’de saat 20.55’te yerin 6.75 kilometre derinliğinde 6,8 büyüklüğünde deprem oldu. Yıkılan binalar var. Enkaz altında vatandaşlar olduğu belirtiliyor.

Elazığ Sivrice deprem sonrası gelen ilk görüntüler

AFAD, Elazığ Sivrice’de saat 20:55’te 6.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Ardından 5.4 büyüklüğünde bir sarsıntı daha meydana geldi.

Depremin derinliğinin 7.03 kilometre olduğu açıklandı. Elazığ’ın Baskil ilçesinde saat 21.17’de yerin 10.62 kilometre derinliğinde 5.1 büyüklüğünde deprem daha oldu.

Elazığ’da saat 20.55’te büyük bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan depremin büyüklüğünün 6.8 derinliğinin 6.75 kilometre olduğunu duyurdu.

Kandilli Rasathanesi de depremin büyüklüğünü 6.5, derinliğini de 5 kilometre olarak revize etti.

Art arda depremler

AFAD, Sivrice’de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliğinin 7.03 kilometre olduğu açıklandı.

Elazığ’ın Baskil ilçesinde saat 21.17’de yerin 10.62 kilometre derinliğinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Süleyman Soylu: Dört kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Elazığ Sivrice’de 6.8 büyüklüğünde gerçekleşen depremde, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun yaptığı son açıklamaya göre ölenlerin sayısı 4’e yükseldi.

​NTV yayınında konuşan AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, “Ekiplerimiz bir yıkım var mı, enkaz altında olan var mı, incelemelere başladı. Yakından takip ediyoruz” dedi.

Deprem sonrası gelen ilk görüntüler:

Deprem Şanlıurfa’da yayın yapan TRT 2 programında da hissedildi:

Deprem anı canlı yayın:

Kızılay Başkanı: Ekiplerimizi bölgeye sevk ediyoruz

Elazığ Sivrice’de 6.8 büyüklüğünde deprem oldu