Hyundai Assan i20 hibrit araçları Türkiye’de üretilecek

Hyundai Assan, hibrit araçlarını Türkiye’de üreteceğini duyurdu. Bu yıl üretimine başlanacak yeni nesil i20 ve 2021’de başlayacak SUV modelinin hibrit versiyonları şirketin Türkiye’deki fabrikasında üretecek.

Hyundai Assan i20 hibrit araçları Türkiye de üretilecek

Hyundai Assan i20 hibrit araçları Türkiye’de üretilecek.

Otomobil üreticileri hibrit ve elektrikli araçlara yatırımlarını hızlandırıyor.


Geçtiğimiz aylarda Toyota, Renault ve Ford, Türkiye’deki fabrikalarında hibrit modeller de üreteceğini açıklanmıştı. Koreli üretici Hyundai cephesinden de benzer bir açıklama geldi. Buna göre Hyundai Assan, bu yıl üretimine başlanacak yeni nesil i20 ve gelecek sene üretilecek bir B-SUV modelinin hibrit versiyonlarını Türkiye’deki fabrikasında üretecek.

Bu kararın asıl sebebi olarak markanın gelecek planlarını göstermek yanlış olmaz. Çünkü Hyundai, 2020 senesinden itibaren Avrupa’da sattığı araçların yüzde 75‘inin hibrit, plug-in hibrit veya yüzde 100 elektrikli olmasını hedefliyor.

2025 yılına kadar ise marka çatısı altında 44 elektrikli ve hibrit model bulunacak. Anlayacağınız yıllar geçtikçe elektrikli ve hibrit oranı da artış gösterecek.

Yeni Hyundai i20 ne zaman karşımıza çıkacak? Resmi tanıtım etkinliği için önümüzdeki yılın ilk yarısı işaret edilen yeni i20 için bize ulaşan bilgi doğrultusunda üretim tarihi 2020 Temmuz olarak karşımıza çıkıyor.

Mühendislerin halihazırda bant çalışmaları ve aracın geliştirmesiyle ilgili çalışma içerisinde olduğu şu günlerde, İzmit’teki fabrikanın da hazırlık içerisinde olduğunu söylemek mümkün.

Ayrıca hibrit i20 haberleri fabrika hazırlarının tüm hızıyla sürdüğünü gösteriyor. Bu bilgiler doğrultusunda eğer büyük bir sürpriz olmaz ise eylül-ekim ayı içerisinde de yeni jenerasyon i20’nin ülkemizdeki satışlarına başlanabileceğini bekleyebiliriz.


Değişen tasarımıyla birlikte dijital sürücü ekranı ve daha pek çok destekle güncellenecek olan i20 önümüzdeki aylardaçokça gündemimizde olacak. (LOG.com.tr)

Honda 2022 itibariyle Avrupa’da sadece elektrikli araç satışı yapacak


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.