İmamoğlu Erzurum’da kayak tatilinde konuştu: Öncelikli gündemimiz deprem olmalı!

Ekrem İmamoğlu, depremin vurduğu Elazığ’ı ziyaretin ardından ailesinin yanına, Erzurum’a giderek kayak yaptı. Depremin üzerinden henüz 4 gün geçmeden “kayak fotoğrafları” paylaşan İmamoğlu sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

İmamoğlu Erzurum palandöken kayak tatilinde konuştu: Öncelikli gündemimiz deprem olmalı!

Ekrem İmamoğlu, eşi ve çocuklarıyla birlikte depremden zarar gören Elazığ ve Malatya’yı ziyaret ettikten sonra Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi’ne gitti. İmamoğlu ailesi burada birlikte kayak yaptı.

Twitter’dan kayak yaptığı fotoğrafları paylaşan İmamoğlu,“Türkiye kavganın değil sevginin merkezi olmalı” diye yazdı.


Kayak yaparken gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, çocuklarının daha önce kayak merkezine gittiğini, kendisinin de Elazığ ziyaretinin ardından yanlarına geldiğini ifade etti.

Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:


• Çocuklarım çok güzel vakit geçiriyor. Onları ziyarete geldim. Gelmişken kayak özlemimi gideriyorum ama bayıldım Erzurum’a. Emeği geçen bu tesisleri yapan herkese teşekkür ediyorum.

• İstanbul depremi için çalışıyoruz. Bir anda olması mümkün değil. Şehirlerin tek gündemi deprem. Öncelikli gündemi deprem olmalı. Uzun vadeli bir iş. İnşallah her kurum, el ele verip bu işi çözmek zorundayız.

• Yüz binlerce insanımızın canı tehdit altında, yani bir gece Elazığ’da kaldık ve insanların orada nasıl kaygılı olduğunu hissettim. Tabii daha önce Düzce depremini yaşamışız. Umarım daha büyük depremi yaşamadan, sorunları aşarız.

ekrem imamoğlu erzurum palandöken kayak tatili


İmamoğlu kayak fotoğraflarını da Twitter’dan paylaştı:

İBB açıkladı: İstanbul’daki yeni deprem toplanma alanları