İdlib’de Türk askerine saldırı: 5 asker şehit, 5 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’de rejimin Türk askerine yönelik topçu saldırısında 5 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de yaralandığını açıkladı.

İdlib taftanaz Türk askerine saldırı: 5 asker şehit, 5 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “İdlib’de rejim güçlerinin topçu ateşi sonucu 5 asker şehit oldu, 5 asker de yaralandı. İdlib’de tespit edilen hedefler yoğun şekilde ateş altında alındı, gerekli karşılık verildi” ifadelerine yer verildi.

HaberTürk’ten Çetiner Çetin’in aktardığına göre; Taftanaz’da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri noktasına yapılan saldırının ardından bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


Fahrettin Altun: Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiştir

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır. Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir.”

Dış Politika haberleri