Kaza yapan uçaktaki pilotlar ağır yaralı olarak kurtarıldı

İzmir – İstanbul seferini yapan Pegasus uçağı, pisten çıkarak parçalandı. Kokpitte olduğu belirlenen pilotlar ağır yaralı olarak kurtarıldı. Kokpitin ters dönmesi sebebiyle pilotlara ulaşılamamıştı.

Kaza yapan uçaktaki pilotları kurtarma çalışması sürüyor

GÜNCELLEME: Kaza yapan uçaktaki pilotlar ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Son dakika bilgisine göre uçağın kokpitinde olduğu belirlenen pilotların ağır yaralı olarak uçaktan çıkarıldığı öğrenildi.


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 19.40 itibariyle 52 yaralımızı ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk ettik. 112 Acil, 110 İtfaiye ve AFAD ekiplerimizce başlatılan tahliye çalışmalarımız devam ediyor. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan: Sabiha Gökçen’deki uçak kazasında can kaybı yaşanmadı. Pilotlarla henüz irtibat kurulamadı. Uçakta 2’si çocuk, 6’sı mürettebat olmak üzere 177 kişi bulunuyordu.

Pegasus Havayolları’na ait İzmir – İstanbul seferini yapan Boeing 737-8 tipi yolcu uçağı pistten çıktı. Uçağın parçalara ayrıldığı, ön kısmının tamamen koptuğu görülüyor. Son gelen bilgilere göre 177 kişinin bulunduğu uçakta can kaybı yaşanmadığı belirtiliyor.


İzmir – İstanbul seferini yapan yolcu uçağı deniz yönünden iniş sırasında piste tutunamayarak savruldu ve pistten çıktı.

Kaza sonrası üç parçaya bölünen uçağın ağır hasar aldığı, kazada uçaktan alevler yükseldiği görüldü. İtfaiye tarafından alevlere müdahale edilirken yolcular tahliye edildi.

Can kaybı yaşanmadı

Uçağın ön tarafının tamamen koptuğu ve parçalara ayrıldığı görülüyor.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre; 183 kişinin bulunduğu uçakta can kaybı olmadığı belirtiliyor. Yolcuların yaralandığı da gelen bilgiler arasında.

Havalimanı uçuşlara kapatıldı


Sabiha Gökçen Havalimanı geçici olarak uçuşlara kapatıldı. Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın verdiği bilgiye göre; Sabiha Gökçen Havalimanı kapatıldığı için tüm uçuşlar İstanbul Havalimanı’na yönlendirildi.

Ulaştırma Bakanı: Pilotlarla henüz irtibat kurulamadı, uçakta can kaybı yok


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.