Suriyeliler İstanbul’da kılıç satır baltayla Suriyelilerin işlettiği restoranı bastı

İstanbul’da Suriyeliler, borçları olan restoranı kılıç, satır ve baltalarla bastı. Suriyelilerin işlettiği restoranı basan ve kasadaki bir miktar parayı da gasp ettiği öğrenilen gruptan 4 kişi tutuklandı.

Suriyeliler kılıç, balta, satırlarla Suriyelilerin işlettiği restoranı bastı!

Suriyeliler kılıç, balta, satırlarla Suriyelilerin işlettiği restoranı bastı!

İstanbul’un Avcılar ilçesinde bir grup Suriyeli, başka bir grup Suriyeli tarafından işletilen restoranı kılıç, satır ve baltalarla bastı. Restoranı basan Suriyelilerin, restorana olan borçlarını ödemedikleri ve işletmecilere saldırdığı öğrenildi. Restoranda çıkan kavga güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.


Avcılar’da, Suriye uyruklu kişilerin işlettikleri öğrenilen restorandan sürekli yemek alarak 30 bin lira borçlandıkları, kendilerinden para istenince de restoranı kılıç, satır ve bıçakla basarak kasadaki 5 bin lirayı gasp ettikleri iddia edilen yine Suriye uyruklu olan 4 kişi tutuklandı. Restorana baskın anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Ailesiyle birlikte 2015 yılında ülkesindeki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriye uyruklu Mohammed Hüseyin, 2016 yılında Avcılar’da restoran açtı.

İddiaya göre, restorana dadanan yine Suriye uyruklu olan kişiler, sürekli olarak restorandan yemek yiyip veresiye yazdırdılar. Borçları 30 bin lira olduğunda restoran sahibi Mohammed Hüseyin, yeğenini gönderip bu kişilerden ödeme yapmalarını istedi.

Bunun üzerine bu kişiler, satır ve bıçakla restoranı bastı. Şüpheliler, kasadaki 5 bin lirayı da gasp ederek restorandan ayrıldı.

Restoran sahibinin şikayeti üzerine çalışma yapan polis ekipleri, şüpheliler Mahmoud Alhamdan, Mjd Alziba, Wail El Necar, Yasir El Muhammet’i yakalayarak gözaltına aldı.


Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Restoran sahipleri; tutuklu bulunan şüphelilerin, şikayetlerinden vazgeçmeleri yönünde sürekli olarak kendilerini tehdit ettiklerini ileri sürdü.

Erdoğan: 1 milyon Suriyeli sınırımıza geliyor, bu insanları nereye yerleştireceğiz?