AKP’li vekilden, corona salgını nedeniyle evden çıkmayanlara 3 çocuk tavsiyesi!

AK Partili vekil, evden çıkmayanlar için Erdoğan’ın “3 çocuk” tavsiyesini hatırlattı. Salgın tehlikesi nedeniyle evden çıkmayanlara seslenen Ahmet Hamdi Çamlı, “Şer gibi gözüken Korona, istirahati bu manada berekete, hayra vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

AKP li vekilden, corona salgını nedeniyle evden çıkmayanlara 3 çocuk tavsiyesi! ahmet hamdi çamlı

AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı’dan, corona salgını nedeniyle evden çıkmayanlara 3 çocuk tavsiyesi!

Şu ana kadar 47 vakanın kaydedildiği Türkiye’de İçişleri ve Sağlık bakanlıklarının uyarıları ve tedbir kararlarının ardından birçok kişi evden çıkmamaya, bazı çalışanlar ise evden çalışmaya başladı.


Zorunlu olmadıkçı dışarıya çıkmayan birçok kişi, kendini eve kapattı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise, koronavirüs karantinasıyla ilgili tartışma yaratan bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk tavsiyesini hatırlatan Çamlı, “Şer gibi gözüken korona, hayra vesile olacaktır” diyerek, bu tavsiyenin azalma eğiliminde olan nüfus için hayırlı olacağını kaydetti.

Ahmet Hamdi Çamlı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:


“Reisicumhur’umuz, ileriye dönük azalma eğiliminde olan nüfus meselesiyle ilgili olarak, iştirak ettiği her nikahta 3 çocuk meselesini hatırlatıyor, teşvik ediyordu. Şer gibi gözüken korona, istirahati bu manada berekete,hayra vesile olacaktır”

ahmet hamdi çamlı 3 çocuk korona corona salgını

Diyanet’in kararına uymayacaklarını söylediler: Koronanın hası gelsin, biz devam edeceğiz!