Alo 184 corona hattını aradı; en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirildi

Haber Türk sunucusu Didem Arslan Yılmaz, corona virüsü danışma hattı olarak tayin edilen ALO 184 SABİM hattını canlı yayında aradı. Telesekreterden “en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız” cevabı geldi ve telefon kapandı. 

Canlı yayında Alo 184 corona hattını aradı; en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirildi haber türk didem arslan yılmaz
VIDEO AŞAĞIDA

Haber Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye’nin Nabzı programında corona virüsü şüphesi olan hastaların ne yapması gerektiği ele alındı.

Arslan, ALO 184’ü canlı yayında test etmek amacıyla aradı. Telesekretere bağlanan Arslan, “Aramanız Koronavirüs hastalığı ile ilgili mi? Kendinizde ya da yakınınızda hastalık belirtisi olduğunu düşünüyor musunuz? Ateşiniz var mı? Nefes alıp verme zorluğunuz var mı?” sorularının tümüne “Evet” yanıtını verdi.


Soruların ardından telesekreter, “Vakit kaybetmeden en yakın sağlık kurumuna başvurmalısınız” diyerek telefon kapandı.

Erdoğan konuşmasında ALO 184’ü arayın demişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüsü tedbirleri ile ilgili yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Alo 184 hattına da değinmişti.

Erdoğan konuşmasında, “Unutmayınız, salgın hastalık durumlarında hastaneler, aynı zamanda virüs bulaşma ihtimali en yüksek yerler haline gelmektedir. Yüksek ateş, kuvvetli öksürük ve nefes darlığı gibi hastalık belirtileri ortaya çıkan vatandaşlarımız ise, paniğe kapılmadan, öncelikle Sağlık Bakanlığımızın ALO 184 hattını aramalıdır. Buradan yapılacak yönlendirmeye göre hareket edilmesi halinde, sağlık kurumlarımızdan en yüksek verimle istifade edebiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o görüntüler:


Haber Türk sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın ALO 184 hattını aradığı canlı yayından görüntüler:

AVM’ler kapatılmazken; Beymen, Network, Vakko, Yargıcı, Mudo ve birçok firma mağazalarını kapatma kararı aldı!