Corona uyarılarını dinlemediler: İndirim yapan mağazada izdiham!

Corona tedbirleri kapsamında kalabalık alanlardan uzak durulması yönündeki uyarılara rağmen Sivas’ta bir mağazanın açılış töreninde izdiham yaşandı.

Corona uyarılarını dinlemediler: İndirim yapan mağazada izdiham!
VIDEO AŞAĞIDA

Sivas’ta bir iş yerinin açılışına özel uyguladığı indirimi duyanlar izdihama neden oldu. İndirimli ürünleri almak isteyenler ezilme tehlikesi geçirdi.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında kalabalık alanlardan uzak durulması uyarısına rağmen yaşanan izdiham dikkat çekti.


Edinilen bilgilere göre, ev eşyası satışı yapmak üzere bir mağazanın açılışı gerçekleştirildi. Mağaza sahipleri açılışa özel, ürünlere indirim uyguladı.

İndirimli ürünlerden faydalanmak isteyen yüzlerce kişi açılış saatinden önce iş yeri önünde toplandı.

Ezilme tehlikesi yaşadılar!

Corona uyarılarını dinlemediler: İndirim yapan mağazada izdiham!

Açılışın yapılmasıyla birlikte toplanan kalabalık mağaza içerisine akın etti. Koşarak mağazaya girenler ürünleri alabilmek için birbirleri ile yarıştı. Yaşanan izdiham nedeniyle birçok kişi ezilme tehlikesi geçirdi.


Giriş kapısında sıkışanların yanı sıra kalabalıktan bunalan bazı kişiler çevredekiler tarafından kenara çekilerek sakinleştirildi. Ürün almayı başarabilenler kasa önünde uzun kuyruk oluşturdu.

mağaza indirim sivas
Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü salgını ile ilgili yaptığı kalabalık alanlardan bir süre uzak durun uyarılarına rağmen Sivas’ta indirim mağazasına akın ettiler.

mağaza indirim sivas

İşte o görüntüler:

Öğrenci yurtlarında karantinaya alınan vatandaşlar: Ahır burası ahır!