Corona virüs endişesi: Migros, Carrefour, Metro market rafları boşaldı!

Corona virüsü endişesiyle vatandaşlar Migros, Carrefour, Metro gibi süpermarketlere hücum etti. Un, makarna, baklagil ve temizlik rafları boşaldı!

Corona virüs endişesi: Migros, Carrefour, Metro market rafları boşaltıldı!
Corona virüs endişesi: Migros, Carrefour, Metro market rafları boşaldı!

Corona virüs endişesi: Migros, Carrefour, Metro market rafları boşaldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, gece yarısı koronavirüs taşıyan bir hastanın tespit edildiğini açıklamasının ardından, ülke genelinde uygulanan tedbirlere yenileri eklendi.


Kamu kurumları, toplu taşıma ve halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfektasyon işlemleri gerçekleştirildi. Bazı vatandaşlar da virüsten korunmak için maske ve el dezenfektasyonlarıyla sokaklara çıktı.

Salgın endişesiyle market rafları boşaldı!

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin açıklamasının ardından vatandaşlar önlem için Migros‘a koştu. Bir vatandaş İzmir’deki Bostanlı Migros’tan video çekerek, görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Migros marketlerden inanılmaz görüntüler:

Caddebostan Migros
Caddebostan Migros

Migros’un yanı sıra vatandaşlar Carrefour, Metro gibi pek çok zincir marketlerin raflarını da boşalttı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler vatandaşların stok için yüklü miktarda yiyecek, içecek, dezenfekten madde alışveriş yaptığını gözler önüne serdi. Türkiye’nin dört bir yanından Migros raflarının boşaltılması kameralara yansıdı.

Ülkenin her yerinde virüse karşı tedbirler alınırken, vatandaşlar da marketlere giderek gıda ürünleri satın almaya başladı.

Yoğun olarak ana gıda maddelerinin satın alındığı görülürken, marketlerin raflarındaki boşluklar dikkatlerden kaçmadı.

Merter Migros
Merter Migros

En çok makarna ve un satın alındı

Vatandaşların en çok satın aldığı gıda maddelerinin başında makarna ve un gelirken, raf ömrü uzun olan konservelerin de çok sayıda tüketildiği görüldü.


Sıvı yağ ve kahvaltı ürünlerinin bulunduğu rafların da tükenmeye başladığı görüldü. Temizlik malzemeleri ve kağıt havluların olduğu reyonlardaki ürünlerin de neredeyse tükendiği tespit edildi.

“Zam gelecek” korkusu marketlere akın ettirdi

Metro Market
Metro Market

Alışverişe gelen bazı vatandaşlar ürünlere zam geleceği korkusuyla markete geldiğini belirtti.

Gıda maddelerine zam gelmesi yahut toptancıların ürünleri stoklanması endişesiyle markete geldiklerini belirten bazı vatandaşlar, bu nedenle poşetlerce ana gıda maddeleri satın aldıklarını ifade etti.

Çoğu “Bize kalmaz” korkusuyla marketlere koştu

Sosyal medyada market raflarının boşaldığı gösteren fotoğraflar gördükten sonra markete geldiklerini belirten birçok vatandaş da, ürün kalmayacak korkusundan dolayı alışveriş yaptıklarını söyledi.

Ortaköy Migros
Ortaköy Migros

Vatandaşların bir kısmı ise virüs bulaşma korkusundan dolayı, insanların toplu olarak bulunduğu yerlere bir daha girmek zorunda kalmamak için önceden marketlere geldiğini ifade etti.

carrefour raflar boşaldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: Fırsatçılara geçit verilmeyecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Gıda fiyatlarındaki artışlar ve market raflarında gıda ürünlerinin tükenmesiyle ilgili olarak Pekcan, “Bugün yeni bir olay daha var. Gıda ürünlerinde de fahiş fiyatların başladığını görüyoruz. Panik yapacak bir durum yok. Yeterli ürün stoğumuz var. Bu konuda da fırsatçılara geçit verilmeyecek” dedi.

Corona virüsü (Covid-19) belirtileri neler? İşte korunmak için öneriler