İçişleri Bakanlığı’ndan berber, kuaför, güzellik salonlarına kapatma kararı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile corona virüsü tedbirleri kapsamında; berber, kuaför, güzellik merkezleri geçici olarak kapatılacak.

İçişleri Bakanlığı genelge berber, kuaför, güzellik salonlarına kapatma kararı

İçişleri Bakanlığı’ndan corona virüsü salgını ile ilgili ek genelge: Berber, kuaför ve güzellik salonları kapatılacak.

İçişleri Bakanlığı, “Genelge ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında; berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak” açıklamasını yaptı.

Piknik ve mangal yapmak yasaklandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangal yapılmasının yasaklandığını açıkladı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında önlemler artırılıyor. Dün ve bugün ‘Evde kalın’ çağrısına rağmen çok sayıda vatandaş park ve ormanlık alanlara akın etmişti. Bu durum Tarım ve Orman Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı, park ve mesire alanlarında piknik ve mangalın yapılmasının yasaklandığını açıkladı. Bakanlık, sosyal mesafe korunarak yürüyüş yapılabilir dedi.

Sağlık Bakanlığı da önlemleri genişletti

Sağlık Bakanlığı da yeni tip Koronavirüs salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı.

Otellerde konaklayanların son 14 gün içinde bulunduğu ülkeler ve ülke içindeki seyahat planları bilgilerini içeren kayıtlar tam ve düzenli tutulacak.

Restoranlarda, genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için masalar arası mesafe 1 metreden az olmayacak.

Huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerinde Kovid-19 ile uyumlu şikâyetler olması durumunda, bu merkezlerde kalanlar yakından takip edilecek.

Alışveriş anketi: Corona ile en çok hangi ürünler satın alındı?