IELTS’e giren öğrencilerin tercihi Akademik Yabancı Dil Kursları’ndan yana oldu

Yurt dışında eğitim görmek, çalışmak veya yaşamak için Türkiye’de her geçen gün IELTS’e giren öğrenci sayısı artıyor.

ielts

Uluslararası alanda oldukça önemli olan IELTS’e giren öğrencilerin tercihi Akademik Yabancı Dil Kursları’ndan yana oldu.

140’dan fazla ülkede uygulanan sınav ülkemizde de başta İzmir, İstanbul, Ankara, Adana ve Bursa olmak üzere birçok şehirde uygulanmaktadır. Dünya genelinde 10.000’den fazla üniversite, resmi kuruluş, akademik kurumlar ve işveren tarafından İngilizce yeterlilik için tercih edilmektedir.

Her yıl 4 milyon katılımcıya sahip IELTS, katılımcısının geleceğini belirleyen sınavlar arasında en çok rağbet görenidir.

Anadili İngilizce olan çoğu ülkede, iş ve üniversite giriş başvurusu yapmak için İngilizce dil becerinize ilişkin bir kanıt göstermeniz gerekir.

IELTS sınavıyla İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamanız, kendi ülkenizde daha iyi bir iş bulmanıza veya işinizde terfi etmenize yardımcı olabilir.

IELTS sınav sonuçlarınız göçmenlik için gereken koşulları karşılamanıza yardımcı olur. İngilizce dil sınavına girmeyi zorunlu kılan tüm göçmenlik makamları IELTS sınavını kabul eder.

Yüksek score elde eden öğrenciler yetiştiriyoruz

Akademik Yabancı Dil Kursları İzmir İngilizce Kursu ile öğrencilerimiz kapsamlı yayın desteği ile IELTS eğitiminde okuma, dinleme konuşma ve yazma yetkinliklerindeki eksiklikler giderilerek, çıkmış sınav soruları üzerinden sınav stratejileri tekniği ile yüksek score elde etme odaklı eğitim müfredatını uygulamaktadır. IDP Partneri olarak öğrencilerimize; ücretsiz sınav hazırlık kaynaklarına erişim, özel IELTS hazırlık sınavı teklifi, IELTS’in online ve offline IELTS hazırlık materyallerine ücretsiz erişim hakkı verilmektedir.

IELTS eğitimi boyunca öğrencilerimiz IELTS sınav formatıyla ve IELTS soru tipleriyle tanışır; IELTS sınav sürecini en doğru şekilde kavrayabilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve süreçle ilgili stratejiler öğrenir. Ayrıca kampüsümüzde yapılan Akademik Yabancı Dil Kursları İzmir İngilizce Kursları sayesinde öğrenilen stratejileri pekiştirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki yükselişi gözlemleme şansı elde eder.

IELTS sınavını yıllardır deneyimlemiş derece skora sahip eğitmenlerimiz tarafında kapsamlı yayın ve doküman desteği ile 7-10 kişilik sınıf ortamında Listening, Reading, Speaking ve Writing paralelinde dört beceri üzerinden verilmektedir.