İstanbul’da feribot ve deniz otobüsü seferleri durduruluyor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: İstanbul’da deniz otobüsü, feribot vb. seferleri bugün 17:00’den itibaren durdurulması kararlaştırılmıştır.

İstanbul feribot ve deniz otobüsü seferleri durduruluyor

İstanbul’da feribot ve deniz otobüsü seferleri durduruluyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: İstanbul’da şehirler arası deniz yolu ulaşımında; yük taşımacılığına devam edilmesi, yolcu taşımacılığı yapılan deniz otobüsü, feribot vb. seferlerin bugün 17:00’den itibaren durdurulması kararlaştırılmıştır.


İstanbul Valiliği tarafından alınan diğer tedbirler:

• Vatandaşların market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararı alındı.

Vali Yerlikaya: Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırılmıştır. Değerli anne ve babaların sevgili çocuklarımızı korumak için gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum.

• Otobüs ile şehirler arası yolculuğun ‘Seyahat İzin Kurulu’nun iznine bağlanmış olması nedeniyle; taksi vb. araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmasına izin verilmeyecek.

• İstanbul’da sahiller, mesire ve piknik alanlarında; Piknik yapmak, balık tutmak, spor, yürüyüş gibi faaliyetler durduruldu.

• İstanbul ili kıyı-sahil şeridi ve iç sularda her türlü amatör balıkçılık faaliyetleri durduruldu.

• İstanbul’da “Ticari Taksilerin” trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidildi. Plakasının son rakamı tek ve çift olan taksilere göre trafiğe çıkış uygulaması başlatıldı.


• İstanbul’un bütün giriş ve çıkışlarında sağlık kontrolleri yapılıyor. Sağlık durumu karantinaya alınmasını gerektiren vatandaşlar, 14 gün süreyle belirlenen yerlerde karantinaya alınacak.

Seyahat izin belgesi başvurusu e-Devlet üstünden yapılabilecek