Muharrem İnce: Vergi gelirlerini betona gömenler, milletimizin yapacağı bağışa kaldı!

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlatığı Milli Dayanışma kampanyasını eleştirdi. “Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık diyenler vatandaştan bağış dileniyor” diyen İnce, sözlerine “Devlet kampanya başlatmaz, yardım yapar; vergi gelirlerini betona gömenler yine milletimizin yapacağı bağışa kaldı” diyerek devam etti.

Muharrem İnce: Kanıtlanırsa Taksim'de kendimi yakarım!

CHP’nin eski cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Koronavirüs salgını nedeniyle Milli Dayanışma Kampanyası başlatmasına ilişkin, “Devlet yardım kampanyası başlatmaz, yardım yapar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip Koronavirüs salgınına karşı Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını duyurdu. Erdoğan, 7 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını belirtirken, iş insanları ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya çağırdı ve “Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır” dedi.


Erdoğan’ın kampanyayı açıklamasının ardından Muharrem İnce, konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. İnce, “Vergi gelirlerini betona gömenler yine milletimizin yapacağı bağışa kaldılar” dedi.


Muharrem İnce, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Bu büyük millet vergi de öder, zor zamanlarda bağış da yapar. Devleti yönetenler vergi toplar, vergiyi har vurup harman savurmaz ve gereğini yapar. Devlet yardım kampanyası başlatmaz, yardım yapar. Vergi gelirlerini betona gömenler yine milletimizin yapacağı bağışa kaldılar.


Büyük devletler vatandaşlarına yardım için büyük bütçeli paketler açıklarken “Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık, bir 40 daha harcarız” diyenler vatandaştan bağış dileniyor, canlı yayında İBAN açıklıyor. Vatandaş kendi OHAL’ini ilan etsin, bağış yapsın! Sen niye varsın?

Diyanet’ten bağış kampanyası: Maaşını paylaş, kardeşinle yakınlaş