Ekrem İmamoğlu’na yönelik limon kumpasında üç gözaltı!

Ekrem İmamoğlu’na yönelik limon kumpasında rol alarak çekim yapan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki AKP eski yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı kaydedip sosyal medyaya düşmesine neden olduğu belirtilen eski DP ilçe başkanı Emrah Toraman gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu limon kumpasında üç gözaltı!
VIDEO AŞAĞIDA

Ekrem İmamoğlu’na yönelik limon kumpasında üç gözaltı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Mersin’den satın aldırıp, vatandaşa ücretsiz dağıttığı limonlarla ilgili kurulan kumpasta yeni gelişme yaşandı. Limon kumpasında rol alan 3 kişi gözaltına alındı.


Kumpasta rol oynayarak çekim yapan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki AKP eski yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı çekip sosyal medyaya düşmesine neden olduğu öne sürülen eski DP ilçe başkanı Emrah Toraman gözaltını alındı.

İmamoğlu’na yönelik sosyal medyada paylaşılan ve daha sonra da basında geniş yer bulan görüntülerle ilgili, İstanbul Büyükşehir ve AKP Mersin İl Başkanlığı’nın çifte suç duyurusu üzerine Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Hesaplar incelemede

Başsavcılığın talimatıyla dün gece saat 22.00 sıralarında söz konusu üç şüphelinin adresine baskın düzenlendi. Kumpasta rol oynayarak çekim yaptığı saptanan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki eski AKP yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı çektiği öne sürülen eski DP ilçe başkanı Emrah Toraman’ı gözaltına aldı.


Her üç şüphelinin evlerinde arama yapıldığı, cep telefonlarına incelenmek üzere el konulduğu öğrenildi. Polis ekiplerince gözaltına alınan şüphelilerin gecenin ilerleyen saatlerinde Erdemli Devlet Hastanesi’ne götürülüp sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Kumpas nasıl kuruldu?

İddiaya göre kumpas şöyle kuruldu. Çiftçi rolündeki Ömer Tuncel, Mahmut Dölek yakın arkadaşları Burhan Arslan’a ait limon bahçesine gitti. Yerel gazetecilik yapan ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Mahmut Dölek, kamerası ile çiftçi rolüne büründürdüğü arkadaşı AKP Erdemli ilçe yöneticisi ve şu anda bir mobilya mağazasında müdürlük görevini yürüten Ömer Tuncel ile limon ağaçlarının önünde röportaj yaptı.

Bu sırada, bahçede bulunan DP’nin eski ilçe başkanı Emrah Toraman ise cep telefonu ile röportajın görüntüsünü gizlice çekti. Emrah Toraman, arkadaşı olan Mahmut Dölek’i çekimi durdurup, limon satın alınan kişiler için özellikle ‘Yandaş’ vurgusunu yapması yönündeki uyarısını da içeren cep telefonu görüntüsünü daha sonra aralarındaki WhatsApp grubunda paylaştı.


İşte o video:

Mansur Yavaş ‘Bir iftar da benden’ kampanyası başlattı