Erdoğan’dan bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bağış kampanyası açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur, izinsiz yürütülemez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım.

Erdoğan dan bağış açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur
VIDEO AŞAĞIDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bağış kampanyası açıklaması: Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. İzinsiz yürütülemez.

Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle: 

Sosyal hareketliliği ne kadar azaltır sosyal mesafeyi ne kadar azaltırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız. Milletimizden mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Bilim insanlarımızın tavsiye ettiği kurallara riayeti en süt düzeye çıkarmalıyız.


Her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Ümidimiz acımızdan büyüktür anlayışıyla bu ülkenin her bir ferdine sahip çıkmaya kararlıyız. Bu tür kampanyalarda toplanan meblağlar devlet olarak bizim verdiğimiz katkının yanında çok küçük bir yeri.

“Devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur”

Devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur. Bu bakımdan da bütün bu kampanyalar sadece devletimizin Cumhurbaşkanlığı makamının açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir. Bunları takibi İçişleri Bakanlığı, valiliklerimiz ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir.

Burada birçok belediyelerimiz valiliklerimizin izni olmaksızın bu tür kampanyalar açacak olurlarsa işte o zaman bu devlet içinde devlet olma mantığıdır ki burada gücü dağıtmış oluruz. Buna da kimsenin hakkı yok yasalar da buna müsaade etmiyor.

“Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım”

Biz bugün bir olmayacaksak, bugün dayanışma içerisinde olmayacaksak, bugün hala siyasi mantıkla yaklaşacaksak iktidarmış ana muhalefetmiş diğerleriymiş böyle bir yaklaşım içine gireceksek biz ne zaman bir ve beraber olacağız?


Birçok spekülasyonlar yapılıyor. Bu spekülasyonlarda devletin ülke genelinde yapmış olduğu yatırımlar atmış olduğumuz adımlar bunlar rakamlarla ifade edilmez. Onun için muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım.

Bizler bütün hassasiyetimizle tüm hastanelerimizi devreye soktuk.

Aynı şekilde sınırlarımız içinde ve ötesinde ülkemizi hedef alan hain saldırılara karşı vatan savunması yapan tüm kahramanlarımıza da şükranlarımı iletiyorum. Gerek Irak’ın kuzeyinde gerek Barış Pınarı Harekâtında, gerek İdlib’de şifalar diliyorum. Devlet ve millet olarak tarihe altın harflerle yazılan bu fedakârlıkları asla unutmayacağız.

Sizler de bugün aldığınız bu talimatlar çerçevesinde illerimizde tüm ilçelerimizi hareketlendirmek suretiyle bunu her ilçede yaygınlaştırırsanız inanıyorum ki bizler en az hasarla bu süreci atlatmış oluruz.

Dünya artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir döneme gidiyor. Bu yeni döneme ülkemize kazandırdığımız nitelikler sayesinde oldukça hazırlıklı giriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını inşallah hep birlikte tamamlayacağız.


Yapmamız gereken tek şey milletimizle aramızdaki gönül bağını güçlendirmektir. Dinlenmek haramdır. Siz il başkanlarımız bu mücadelenin serdarlarısınız. Sizlere çok büyük görevler düşüyor. İnşallah 7. olağan sürecimizi bu doğrultuda kendimizi ve enerjimizi yenilemenin milletimizle sıkı bağlar kurmanın bir neticesine dönüştüreceğiz.

Diyanet: Zekatların “ulusal düzeyde” kampanyaya bağışı caizdir!