CHP’li Zeydan Karalar’ın açtığı Adana Sahra Hastanesi mühürlendi

Corona salgınına karşı CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Fuar alanında açtığı Adana Sahra Hastanesi Sağlık Müdürlüğünce mühürlendi.

CHP Zeydan Karalar açtığı Adana Sahra Hastanesi mühürlendi

Koronavirüse karşı CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Fuar alanında açtığı sahra sastanesi Adana İl Sağlık Müdürlüğünce mühürlendi.

Zeydan Karalar’dan açıklama

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, taraflarınca yaptırılmakta olan Sahra Hastanesinin mühürlenecek olmasına yönelik konuştu.


Zeydan Karalar, Objektifa editörü Ali Pekmezci’ye, şu açıklamayı yaptı:

“Biz koronavirüs ile mücadele sürecine katkıda bulunup gerek ülkemize  gerek Adana’mıza bu alanda yardımcı olabilmek amacıyla iyi niyetli bir girişimde bulunduk. Asli değil yardımcı unsur olmak istedik. Meselenin buralara kadar gelmesi çok ilginç. Tabii ülkemizde şu anda AK Parti iktidarı var. Tercih de karar da onlarındır. Söyleyecek başka bir şeyim yok.”

Adana Valiliği: Söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları hiçbir şekilde taşımadığı değerlendirilmiştir.

Adana Valiliği açıklaması şöyle:

T.C. ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Bazı basın yayın organlarında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığının 1.000 yataklı hastane yaptığı yönünde haberler yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimizde koronavirüs vakaları ile mücadelede 1. basamak aile hekimlikleri başta olmak üzere tüm 1. basamak sağlık tesisleri, 16’sı kamu hastanesi, 16’sı özel hastane ve 2’si üniversite hastanesi olmak üzere toplam 34 yataklı tedavi kurumumuzda 25.335 sağlık personelimizle hizmet devam etmektedir.

İl geneli hastanelerimizde 1.412’si yoğun bakım yatağı olmak üzere 7.197 yatak mevcut olup servislerimizde doluluk oranı % 10, yoğun bakımlarımızdaki doluluk oranı ise % 13’tür. Aynı zamanda hastanelerimizde normal hastalarımız için de hizmet kesintisiz şekilde devam etmektedir.

Sağlık hizmeti sunumu açısından ilimizin herhangi bir ek yataklı veya yataksız tedavi hizmetine ihtiyacı bulunmamaktadır. Ayrıca anılan yerin fuar alanı olduğu, bu alanda 1000 yataklı bir hastanenin bulunmadığı ve olması gereken araç-gereç ve tıbbi donanımların bulunmaması sebebiyle söz konusu yerin hastane veya sağlık hizmetleri açısından uygun şartları hiçbir şekilde taşımadığı değerlendirilmiştir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

adana sahra hastanesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz ekmek dağıtması yasaklandı