Bülent Arınç camilerden her gün dua ve salavat okunmasını eleştirdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, koronavirüs salgını nedeniyle camilerden her gün dua ve salavat okunmasını eleştirdi. Arınç, “Bana kalırsa bu bir bid’attır. İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha da canlı mı tutuyoruz. Bu konuda anketçiler sorsa iyi olur” dedi.

Bülent Arınç camilerden her gün dua ve salavat okunmasını eleştirdi

Bülent Arınç her gün camilerde dua okunmasını eleştirdi

Gazeteci Kemal Öztürk’e röportaj veren Başbakan eski yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Bülent Arınç, koronavirüs nedeniyle camilerden her gün dua ve salavatlar okunmasına tepki gösterdi.


Arınç, “Her gün yatsı ezanı okunuyor, camide kimse yok, zaten namaz da kılınmıyor. Ama arkasından 15 dakika salavatlar mevlid-i şerifler, dualar… Böyle bir şey bir defa olur benim bildiğim” dedi.

İnsanların nefret mi ettirildiği yoksa dini duygularının daha canlı mı tutulduğu sorusunun anketçiler tarafından araştırılması gerektiğini belirten Arınç, “Bana kalırsa bu bid’attır” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 23 Mart’ta koronavirüs salgınının bir an önce son bulması için yatsı ezanı sonrası tüm camilerden dua edileceğini açıklamıştı.

Ali Erbaş, şunları kaydetmişti:

“Koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce son bulması ve hastalarımızın şifaya kavuşmaları niyazıyla yarından itibaren yatsı ezanı sonrası tüm camilerimizden dua sesleri yükselecektir. Vatandaşlarımızı evde kalmaya, tedbirlere hassasiyetle uymaya ve tek yürek olup dua etmeye davet ediyorum.”

Video – Bülent Arınç her gün camilerde dua okunmasını eleştirdi


Ali Erbaş: Koronavirüsün son bulması için yatsı ezanı sonrası camilerden dua edilecek