LGS’de korkutan görüntüler: Sosyal mesafe yok oldu!

LGS’de korkutan görüntüler!.. 1 milyon 600 bin öğrenci ve velileri koronavirüs tehdidi altında LGS sınavı için bir araya geldi. Okul önlerinde kalabalıklar oluştu, sosyal mesafe kuralı çoğu yerde ihlal edildi.

LGS’de korkutan görüntüler: Sosyal mesafe yok oldu!

1 milyon 600 bin öğrencinin katılması beklenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün yapılıyor. Sınav öncesi öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtıldı.

Öğrenciler sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı.

Ancak Türkiye’nin dört bir yanından gelen görüntülerde sosyal mesafe kuralının özellikle okul önlerinde bekleyen veliler arasında kaybolduğu görüldü.

sınav kalabalık

Birçok sınav noktasında uzun kuyruklar ve bekleyen kalabalıklar oluştu.

lgs korkutan görüntüler

Sınava gidiş ve dönüş saatlerini kapsayacak şekilde sınırlı sokağa çıkma yasağı getirilirken bir çeşit önlemler de alındı.

sınav sosyal mesafe

Çocuklarını sınava getiren veliler okul bahçesine alınmazken okul kapısı önünde sosyal mesafeyi dikkate almaksızın kalabalık oluşturduğu görüldü.

lgs sosyal mesafe korunmadı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan LGS sonrası açıklama: Sınav huzur ve güvenle tamamlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS sonrası açıklama: Sınav huzur ve güvenle tamamlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sonrasında açıklamada bulundu. Sınavın huzur ve güven içerisinde tamamlandığını söyleyen Bakan Selçuk, “Soru kitapçıkları pazartesi günü okullardan alınabilir” dedi.

Selçuk, “Aldığımız tedbirlere uyarak öğretmenlerinin yönlendirmelerine göre hareket eden ve sosyal mesafesini bizim uyarılarımıza gerek kalmaksızın koruyan tüm çocuklarımıza sorumlu ve bilinçli davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

indigo dergisi google news

Ziya Selçuk: LGS zorunlu bir sınav değil, isteyen giriyor