“Nargile kafeler açılsın! Kendi nargilemizi kendimiz yapıyoruz!”

Yasaksız ilk pazar gününü nargile içip güneşlenerek geçirdiler: “Nargile kafeler açılsın. Şikayetçiyiz bu durumdan. Kendi nargilemizi kendimiz yakıyoruz, başımızın çaresine bakıyoruz ama kafedeki gibi olmuyor tabi.”

Nargile kafeler açılsın! Kendi nargilemizi kendimiz yapıyoruz!
// VIDEO AŞAĞIDA

“Nargile kafeler açılsın! Kendi nargilemizi kendimiz yapıyoruz!”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 buçuk aydır sürdürülen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta uygulanmaması üzerine İstanbullular yasaksız ilk Pazar gününü parklarda geçirmeyi tercih etti. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarında sokağa çıkmasıyla Maçka Parkı’nda yaşanan yoğunluk havadan da görüntülendi.


Güzel havayı fırsat bilerek Şişli Maçka Parkı’na gelen vatandaşların bir kısmı piknik yaparken, kimisi çimlerde oturdu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılan nargile kafelere gidemeyen gençler kendi nargilelerini hazırlayarak Maçka Parkı’na geldi.

Nargile içerek arkadaş gruplarıyla sohbet edenlerin, başka gruplarla sosyal mesafeyi koruduğu gözlendi.

Annesiyle Maçka Parkı’na gelen bir genç, “Bağcılar’dan dolaşa dolaşa annemle birlikte Maçka Parkı’na geldik. Üç aydır koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmıyoruz. Evde dura dura biraz bunalmıştık. Sosyal mesafeyi koruyarak ve maske takarak havalar güzelken çıktık” ifadelerini kullandı.

“Kendi nargilemizi kendimiz yakıyoruz. Kafeler açılsın!”

Arkadaşlarıyla birlikte Maçka Parkı’na gelen bir diğer genç ise, nargile kafelerin açılması gerektiğini savunarak, “Kafelerin açılması gerek. Kendi başımızın çaresine bakıyoruz burada ama kafedeki gibi olmuyor tabi. Kendi nargilemizi kendimiz yakıyoruz” dedi.


Hava sıcaklığının 30 dereceye yaklaştığı gün ortasında sıcaktan bunalan kimi vatandaşların üstlerini çıkararak güneşlendiği anlar kameralara yansıdı.

Otobüs seferlerinde aile indirimi: Bilet fiyatları düşüyor!