Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Sevgilisinden ayrılmak üzere olanlar veya aşk konusunda kafası karışanlar için bazı soruların cevapları karar vermeyi kolaylaştırıyor. İşte sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duyguları açığa çıkaran çölde yolculuk testi…

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Kişilik testleri ilişkilerde kafası karışık olanların imdadına yetişiyor. Özellikle sevgilisi olanlar kişilik testlerini sık sık araştırıyor çünkü bazen insan duygu karmaşası yaşayabiliyor. Bağımsızlık ve duyguları ölçen çölde yolculuk testiyle sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duyguları açığa çıkarabilirsiniz.


Japonya’da 4 milyon satan Isamu Saito’nun Kokoloji kitabında yer alan kişilik testleri karar vermede yardımcı oluyor.

İşte size sevgilinizle aranızdaki ilgili duyguları ortaya çıkaracak çölde yolculuk testi…

Öncelikle soruları doğru okuyalım ve cevapları kendimize göre düşünelim.

Çölde yolculuk testi

Kendinizi hazırlamak için bir dakika bekleyin ve uçsuz bucaksız çöle gidin.

1- Hiç sonu yokmuş gibi görünen ıssız ve geniş bir çölde bir deveye binmiş gidiyorsunuz. Yorgunluktan bitap düşene kadar deveyi sürdünüz. Sizi tanıyan deveye hangi sözcükleri söylersiniz?

2- Tam susuzluktan öleceğinizi düşünürken önünüzde çok güzel bir vaha göründü. Ama birisi sizden önce oraya varmış. Bu diğer yolcu kimdir? Tanıdığınız birinin adını verin.


3- Çölde zaman çok yavaş geçiyor ve uzaktan bir kasabanın ışıkları görünene kadar sanki asırlar geçti. Nihayet varacağınız yere geldiniz. Yolculuğunuzun sonuna geldiğinizde neler hissediyorsunuz?

4- Uzun zamandır üzerinde ilerlediğiniz deveyle ayrılma zamanı geldi. Deveden inerken yeni bir sürücü geliyor ve sizin kalktığınız eğere oturuyor. Yeni binici kimdir? Hayatınızdaki bir başka kişiyi seçiniz.

Düğündüğünüz cevaplara göre yorumlar

Buradaki çöl ve deve, kişisel bağımsızlık yolculuğunu sembolize eder. Bu cevaplar sizin sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duygularınızı açığa çıkarır. Cevaplar ayrıldığınızda nasıl tepki vereceğinizin göstergesidir.

1- Deveye söylediğiniz sözcükler aşkın bittiğini fark ettiğinizde kendi kendinize söyleyebileceğiniz şeylerdir. Şöyle cesaret verici şeyler mi söylediniz: “Bir şekilde başaracağız!” ya da “Merak etme, bu sonsuza kadar böyle gidemez.” Yoksa karamsar bir havanız mı vardı?

2- Psikolojide vaha, kişinin sorunlarını çözmesini sembolize eder. Burada karşılaştığınız kişi sizi rahatlatmış, size yardım etmiş ya da ileride ihtiyacınız olduğunda yardımını isteyebileceğiniz birisi olabilir.

3- Yolculuğun sonunda vardığınız kasaba kırık kalbiniz iyileştiğinde duygularınızın yeniden yola girmesini sembolize eder. Kasabaya vardığınızda hissettikleriniz biten aşkınız hakkındaki gerçek hislerinizdir.


4- Yeni binici sizin gizlice rekabet ve kıskançlık hisleri beslediğiniz ya da için için kızdığınız birisidir. İsmini verdiğiniz bu kişi aşkta bir rakibiniz mi yoksa bir zamanlar kalbinizi kırmış olan birisi mi?

10 soruluk kişilik testi: Nasıl bir karaktere sahipsiniz?