Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Sevgilisinden ayrılmak üzere olanlar veya aşk konusunda kafası karışanlar için bazı soruların cevapları karar vermeyi kolaylaştırıyor. İşte sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duyguları açığa çıkaran çölde yolculuk testi…

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Sevgi ve aşkı ölçen kişilik testi: Çölde yolculuk testi

Kişilik testleri ilişkilerde kafası karışık olanların imdadına yetişiyor. Özellikle sevgilisi olanlar kişilik testlerini sık sık araştırıyor çünkü bazen insan duygu karmaşası yaşayabiliyor. Bağımsızlık ve duyguları ölçen çölde yolculuk testiyle sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duyguları açığa çıkarabilirsiniz.


Japonya’da 4 milyon satan Isamu Saito’nun Kokoloji kitabında yer alan kişilik testleri karar vermede yardımcı oluyor.

İşte size sevgilinizle aranızdaki ilgili duyguları ortaya çıkaracak çölde yolculuk testi…

Öncelikle soruları doğru okuyalım ve cevapları kendimize göre düşünelim.

Çölde yolculuk testi

Kendinizi hazırlamak için bir dakika bekleyin ve uçsuz bucaksız çöle gidin.

1- Hiç sonu yokmuş gibi görünen ıssız ve geniş bir çölde bir deveye binmiş gidiyorsunuz. Yorgunluktan bitap düşene kadar deveyi sürdünüz. Sizi tanıyan deveye hangi sözcükleri söylersiniz?

2- Tam susuzluktan öleceğinizi düşünürken önünüzde çok güzel bir vaha göründü. Ama birisi sizden önce oraya varmış. Bu diğer yolcu kimdir? Tanıdığınız birinin adını verin.


3- Çölde zaman çok yavaş geçiyor ve uzaktan bir kasabanın ışıkları görünene kadar sanki asırlar geçti. Nihayet varacağınız yere geldiniz. Yolculuğunuzun sonuna geldiğinizde neler hissediyorsunuz?

4- Uzun zamandır üzerinde ilerlediğiniz deveyle ayrılma zamanı geldi. Deveden inerken yeni bir sürücü geliyor ve sizin kalktığınız eğere oturuyor. Yeni binici kimdir? Hayatınızdaki bir başka kişiyi seçiniz.

Düğündüğünüz cevaplara göre yorumlar

Buradaki çöl ve deve, kişisel bağımsızlık yolculuğunu sembolize eder. Bu cevaplar sizin sevgilinizden ayrılmanız durumundaki duygularınızı açığa çıkarır. Cevaplar ayrıldığınızda nasıl tepki vereceğinizin göstergesidir.

1- Deveye söylediğiniz sözcükler aşkın bittiğini fark ettiğinizde kendi kendinize söyleyebileceğiniz şeylerdir. Şöyle cesaret verici şeyler mi söylediniz: “Bir şekilde başaracağız!” ya da “Merak etme, bu sonsuza kadar böyle gidemez.” Yoksa karamsar bir havanız mı vardı?

2- Psikolojide vaha, kişinin sorunlarını çözmesini sembolize eder. Burada karşılaştığınız kişi sizi rahatlatmış, size yardım etmiş ya da ileride ihtiyacınız olduğunda yardımını isteyebileceğiniz birisi olabilir.

3- Yolculuğun sonunda vardığınız kasaba kırık kalbiniz iyileştiğinde duygularınızın yeniden yola girmesini sembolize eder. Kasabaya vardığınızda hissettikleriniz biten aşkınız hakkındaki gerçek hislerinizdir.


4- Yeni binici sizin gizlice rekabet ve kıskançlık hisleri beslediğiniz ya da için için kızdığınız birisidir. İsmini verdiğiniz bu kişi aşkta bir rakibiniz mi yoksa bir zamanlar kalbinizi kırmış olan birisi mi?

10 soruluk kişilik testi: Nasıl bir karaktere sahipsiniz?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.